Wybierz kontynent

Nabór do Programu stypendialnego im. Stefana Banacha

Fot. PowiemPolsce.pl

Celem Programu jest wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego państw rozwijających się poprzez podnoszenie poziomu wykształcenia i kwalifikacji zawodowych obywateli tych państw. Jest to wspólna inicjatywa MSZ, MEiN i NAWA realizowana w ramach polskiej współpracy rozwojowej. W ubiegłym roku chęć udziału w Programie zgłosiło ponad 2 tys. kandydatów.

Oferta stypendialna w ramach Programu im. Stefana Banacha kierowana jest do obywateli następujących państw: Albania, Angola, Argentyna, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Brazylia, Czarnogóra, Etiopia, Filipiny, Gruzja, Indie, Indonezja, Irak, Iran, Jordania, Kazachstan, Kenia, Kolumbia, Kosowo, Liban, Macedonia Północna, Meksyk, Mołdawia, Nigeria, Palestyna, Peru, RPA, Senegal, Serbia, Tanzania, Tunezja, Ukraina, Uzbekistan, Wietnam.

Program umożliwia podjęcie studiów II stopnia na uczelniach nadzorowanych przez Ministra Edukacji i Nauki w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych, nauk rolniczych oraz nauk ścisłych i przyrodniczych. Obywatele krajów Europy, Kaukazu Południowego i Azji Centralnej mają możliwość studiowania również w dziedzinie nauk humanistycznych oraz nauk społecznych, za wyjątkiem kierunków filologicznych w zakresie języka ojczystego z kraju pochodzenia beneficjenta. Przewidziano również możliwość uczestnictwa w kursie przygotowawczym poprzedzającym studia w Polsce (ścieżka polskojęzyczna programu) lub letnim kursie języka i kultury polskiej (ścieżka anglojęzyczna programu).

Ogłoszenie o naborze wraz ze szczegółami oferty znajduje się na stronie internetowej:

https://nawa.gov.pl/studenci/studenci-zagraniczni/program-stypendialny-im-stefana-banacha/ogloszenie

Kandydaci składają wnioski w języku polskim lub angielskim za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login

do 31 marca 2023 roku do godz. 15.00.

Jednym z kryteriów oceny merytorycznej wniosków jest możliwość przedstawienia przez kandydata na stypendystę rekomendacji, w tym rekomendacji placówki dyplomatyczno-konsularnej.

Ogłoszenie wyników naboru nastąpi do końca lipca 2023 roku.

Wszelkie pytania dotyczące programu można kierować za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: banach@nawa.gov.pl

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Pn. 27.3.2023 godz. 1:51:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji