Wybierz kontynent

Druhowie z OSP Brwinów: nastolatka, która brała udział w pobiciu w Pruszkowie, od 2021 roku nie jest członkiem OSP

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami, że jedna z uczestniczek pobicia nastolatka w Pruszkowie jest członkiem OSP Brwinów, druhowie wydali oświadczenie. Przekazali w nim, że dziewczyna od 2021 roku nie jest członkiem ich OSP.

Fot. PowiemPolsce.pl

W piątek w internecie pojawiły się filmy, na których widać grupę nastolatków, którzy znęcają się nad chłopakiem. Biją go i kopią a jedna z dziewczyn każe mu klękać i całować jej buty. Do szokującej sytuacji doszło pod koniec lutego w Pruszkowie pod Warszawą. Film wywołał szerokie poruszenie wśród internautów oburzonych zachowaniem agresorów.

W sobotę do pruszkowskiej komendy zgłosiła się mama z poszkodowanym chłopcem.

W niedzielę po południu rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że w tej sprawie zatrzymano sześć osób. Wszystkie są w wieku od 14 do 16 lat. Internauci zauważyli, że jedna z uczestniczących w zajściu dziewczyn należała do OSP Brwinów. Druhowie wydali w tej sprawie oświadczenie.

"W związku z sytuacją zaistniałą w dniu 11.03.2023 w Pruszkowie i spekulacjami jakoby jedna z uczestników tej bulwersującej i nie do przyjęcia sytuacji była członkiem naszej OSP, Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Brwinowie informuje, że ta osoba nie należy do naszych szeregów od 2021 roku" - napisali strażacy-ochotnicy.

"Jednocześnie potępiamy takie występki oraz popieramy rodzinę pokrzywdzonego" - podkreślili, dodając, że jest im bardzo przykro, że osoba, która uczęszczała do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, zachowała się w tak okropny sposób.(PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ mark/

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Pn. 27.3.2023 godz. 1:38:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji