Wybierz kontynent

MS: Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego w Sosnowcu (komunikat)

Fot. PowiemPolsce.pl

- Ministerstwo Sprawiedliwości informuje:

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnego gmachu Sądu Rejonowego w Sosnowcu, która odbyła się 17 marca br., wzięła udział wiceminister sprawiedliwości Katarzyna Frydrych. Inwestycja posłuży zarówno obywatelom, zyskującym łatwiejszy dostęp do sądu, jaki i jego pracownikom.

– To dobry dzień dla Sosnowca i jego mieszkańców – powiedziała wiceminister Katarzyna Frydrych. – To kolejna inwestycja zapewniająca jak najlepszy dostęp do wymiaru sprawiedliwości. To także zapewnienie odpowiednich warunki pracy sędziom, urzędnikom, asesorom, referendarzom i innym pracownikom sądu – dodała.

Wiceminister Frydrych podziękowała Ministrowi Sprawiedliwości za decyzję o inwestycji w nowoczesny kompleks Sądu Rejonowego w Sosnowcu. Wyraziła również wdzięczność wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę. Wśród nich był Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Wójcik.

– Rozpoczyna się dziś wielka, potrzebna inwestycja, której realizacja będzie trwała niecałe trzy lata – powiedziała Katarzyna Frydrych. – Jej efektem będzie nowoczesny budynek Sądu Rejonowego wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Po zakończeniu inwestycji zaspokojone zostaną wszystkie potrzeby lokalowe sądu. Jestem przekonana, że będzie to kompleks na miarę oczekiwań i potrzeb sosnowieckiej społeczności.

Reprezentacyjny gmach będzie miał kilka pięter oraz kondygnację podziemną. Całkowita powierzchnia wyniesie prawie 9 000 m kw. Budynek powstanie przy ul. Kombajnistów. Stanie się częścią lokalnego kompleksu wymiaru sprawiedliwości, w sąsiedztwie znajdują się bowiem siedziby prokuratury i policji.

Obecnie główna siedziba Sądu Rejonowego w Sosnowcu mieści się przy ul. 1 Maja, jednak część wydziałów pracuje w innym budynku - przy ul. Kaliskiej.

Ministerstwo Sprawiedliwości konsekwentnie dba o poprawę warunków funkcjonowania sądownictwa. W 2022 roku oddano do użytku – również w Sosnowcu – nowy budynek Sądu Okręgowego, a w Raciborzu otwarto odrestaurowany gmach Sądu Rejonowego. We Wrocławiu rozpoczęła się budowa nowego gmachu Sądu Apelacyjnego, w Wieliczce podpisano umowę na budowę nowej siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury Rejonowej.

Ponadto w lutym br. została otwarta nowoczesna siedziba Sądu Rejonowego w Płocku, a w zeszłym tygodniu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś poinformował o zakupie dodatkowego budynku dla Sądu Rejonowego w Pszczynie.

Dzięki prowadzonym inwestycjom sądy znajdują się coraz bliżej ludzi.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe. (PAP)

kom/ rbk/

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Pn. 27.3.2023 godz. 1:49:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji