Wybierz kontynent

Mamo, ja nie chcę wojny!

Fot. Ambasady GOV

Wystawa jest polsko-ukraińskim projektem archiwalnym przygotowanym przez dwie kobiety: dr Dorotę Sadowską z Uniwersytetu Warszawskiego i profesor Olhę Kulinich z Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki i ma na celu ukazanie okrucieństwa wojny oczami jej najbardziej niewinnych świadków – dzieci.

Aleksandra Piątkowska, Ambasador RP w Argentynie, Yurii Klymenko, Ambasador Ukrainy w Argentynie, Marta Dávila, psycholog dziecięcy oraz Carolina Amoroso, dziennikarka TN wystąpili w panelu poprzedzającym otwarcie wystawy w Legislatura Ciudad Autonoma de Buenos Aires. Uczestniczył w nim również argentyński polityk Marcelo Guouman, jeden z inicjatorów organizacji wydarzenia w parlamencie miasta Buenos Aires.

Wystawa ukazuje podobieństwo tego, czego doświadczały i wyrażały poprzez rysunki dzieci polskie w czasie okupacji Polski przez nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki w czasie II wojny światowej oraz dzieci ukraińskie w obecnym konflikcie z Rosją.

Wydarzenie uświetnił występ argentyńsko-polskiej pianistki Bárbary Beatriz Warzycy, która wykonała „Etiudę op. 10 nr 12” zwanej „Etiudą Rewolucyjną” Fryderyka Chopina oraz „Melodię” Myrosława Skoryka.

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Pn. 27.3.2023 godz. 2:01:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji