Wybierz kontynent

Dwaj uczniowie Szkoły Polskiej w Sofii - posłami tegorocznej XXIX Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

Fot. PowiemPolsce.pl

Celem projektu, powstałego w 1994 roku, jest kształtowanie postaw obywatelskich oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy na temat zasad funkcjonowania polskiego Sejmu i demokracji parlamentarnej, a od kilku lat także aktywizacja młodych ludzi do działania na rzecz ich środowisk lokalnych. Projekt realizuje Kancelaria Sejmu RP we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.

Każdego roku, w ramach nowej edycji SDiM, ogłaszany jest konkurs dla uczniów, w którym nagrodą jest udział w posiedzeniu odbywającym się tradycyjnie 1 czerwca, czyli w Międzynarodowym Dniu Dziecka. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów w wieku od 13 do 18 lat, którzy podejmą się wykonania zadania rekrutacyjnego w dwuosobowych zespołach.

Jednym z warunków zaliczenia zadania było pozyskanie (przez dwuosobowy zespół) sojuszników i sprzymierzeńców, którzy włączą się w prace i pomogą w realizacji projektu na jego poszczególnych etapach. Adam i Beniamin zwrócili się wielu osób. Jedną z nich był brat Beniamina – Joachim Kokoszka, tegoroczny maturzysta, utalentowany rysownik i grafik, który zwizualizował notatkę bibliograficzną sporządzoną w wyniku przeprowadzenia kwerendy przez Adama i Beniamina.

 

Sejm Dzieci i Młodzieży

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Wt. 26.9.2023 godz. 9:44:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji