Wybierz kontynent

„Zielona bramownica” (Green Gantry) własciwym kierunkiem rozwoju zrównoważonej infrastruktury drogowej

• Drewniana bramownica naturalnym elementem zrównoważonej infrastruktury drogowej

Fot. PowiemPolsce.pl

Wiedeń/Warszawa, 26 maja 2023 -Stalowe lub aluminiowe bramownice budowane w ramach wdrażania Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS) są dotychczasowym wieloletnim standardem w branży transportowej.

Negatywny wpływ stali na środowisko naturalne i klimat jest jednak oczywisty, dlatego Kapsch TrafficCom opracował „Zieloną bramownicę” tj. alternatywną konstrukcję hybrydową opartą na drewnie zamiast metalu, która pozwala ograniczyć zużycie stali czy aluminium do minimum. Na torze testowym w Teesdorfie znajduje się obecnie pierwsza bramownica Green Gantry, która wyznacza nowe standardy dla zrównoważonej infrastruktury drogowej.

Green Gantry jest konkurencyjna pod względem jakości i kosztów do konwencjonalnej bramownicy. Drewno ma do dwudziestu razy mniejszą emisję CO2 w porównaniu ze stalą, dzięki czemu wpływ Green Gantry na środowisko naturalne jest zmniejszony w porównaniu do tradycyjnej bramownicy. Co więcej, podczas montażu lub demontażu bramownicy nie zanieczyszcza się środowiska, ponieważ do obróbki drewna nie używa się szkodliwych substancji chemicznych. Oprócz korzyści dla środowiska Green Gantry spełnia również wszystkie odpowiednie normy i standardy europejskie w zakresie wytrzymałości, a jej żywotność wynosi ponad 20 lat.

W ciągu najbliższych dwóch lat na terenie zakładu w Teesdorfie będą monitorowane i rozwijane możliwości budowy infrastruktury Green Gantry, aby w przyszłości zapewnić najlepszą jakość tego nowego ekologicznego rozwiązania i aby wdrożyć tego typu konstrukcje w przyszłości jako standard dla infrastruktury drogowej systemów ITS.

Filmy można znaleźć na kanale Youtube.

Więcej informacji na temat wpływu obecnych technologii zrównoważonego ruchu drogowego i ograniczania emisji zanieczyszczeń można znaleźć tutaj.

KONTAKT:

Sandra Bijelic

szef komunikacji korporacyjnej
 
Kapsch TrafficCom AG

Am Europlatz 2, 1120 Wiedeń, Austria

tel. +43 664 628 1720

e-mail: sandra.bijelic@kapsch.net

Źródło informacji: APA-OTS

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Czw. 8.6.2023 godz. 9:44:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Kalendarium 8.06.2023

(GMT+1) Warszawa

Brak wydarzeń w tym dniu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji