Wybierz kontynent

Kujawsko-Pomorskie/ Czterokilometrowy zator przed bramkami na A1 w Nowej Wsi k. Torunia w kierunku Gdańska

Przed bramkami wjazdowymi na płatny odcinek autostrady A1 w Nowej Wsi kołoTorunia w kierunku Gdańska tworzą się kolejki. Zator ma około czterech kilometrów. Czas oczekiwania wynosi ok. 20 minut.

Fot. PowiemPolsce.pl

Dyżurny z Punktu Informacji Drogowej GDDKiA Maciej Kuliński powiedział PAP, że auta stojące w korku przesuwają się stosunkowo płynnie, ale natężenie ruchu w kierunku miejscowości morskich jest bardzo duże. "Dlatego powstały utrudnienia przed punktem poboru opłat.

Kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność także w okolicach Warlubia na A1 w kierunku Gdańska. Tam doszło do kolizji i także tworzy się zator, ale służby uprzątnęły już elementy auta leżące na drodze.

Korki w Nowej Wsi powstają wskutek dużego natężenia ruchu na A1 w okresie wzmożonych wyjazdów turystycznych oraz konieczności zatrzymania się w punkcie poboru opłat. Tworzą się zwłaszcza w wakacje i w czasie długich weekendów.

Przejazd autostradą A1 z kierunku Łodzi do Nowej Wsi koło Torunia jest darmowy, a przejazd północnym odcinkiem trasy do Rusocina koło Gdańska - płatny. (PAP)

Autor: Tomasz Więcławski

twi/ ok/

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Wt. 26.9.2023 godz. 9:46:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji