Wybierz kontynent

W Światowy Dzień AIDS AHF Polska przypomina - to nie koniec epidemii

Można by było zapobiec zdecydowanej większości przypadków cukrzycy typu 2 – teraz to jedna z najczęstszych chorób polskiego społeczeństwa. Sposoby zna chyba każdy: właściwe odżywianie, ruch i prawidłowa masa ciała. Dla wielu może być motywujący fakt, że nie chodzi wcale o jakieś drakońskie diety czy wysiłek wyciskający siódme poty.

Fot. PAP

LUBLIN, Polska--(BUSINESS WIRE)-- Z okazji przypadającego na 1 grudnia Światowego Dnia AIDS, AIDS Healthcare Foundation (AHF) Polska przypomina światu, że walka z HIV/AIDS jeszcze się nie skończyła, organizując spotkania informacyjne dla studentów i studentek Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji (1 grudnia o godz. 16.00 i 2 grudnia o godz. 10.00) oraz społeczności ukraińskiej skupionej wokół baobabu (2 grudnia o godz. 16.00). Spotkania to okazja do tego, by uczcić pamięć wszystkich, którzy stracili życie na choroby towarzyszące AIDS, okazać wsparcie tym, którzy od ponad 40 lat kontynuują walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa oraz włączyć się w nią dzięki świadomości metod zapobiegania i korzyści z regularnego testowania.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20231129563584/pl/ 

Choć ostatnie dziesięciolecia to czas znaczącego postępu, wciąż stoimy w obliczu poważnych zagrożeń, takich jak niedostateczne finansowanie, niepokojąco wysokie statystyki nowych zakażeń (na poziomie 1,3 miliona rocznie na całym świecie), około 630 tysięcy śmierci rocznie, a także nietraktowanie zapobiegania i leczenia HIV jako priorytetu, szczególnie w krajach o niższym poziomie zamożności.

Z tych właśnie powodów, podczas spotkań organizowanych w Lublinie, AHF chce przypomnieć, że HIV i choroby przenoszone drogą płciową to tematy wciąż aktualne, podzielić się wiedzą o tym, kto jest najbardziej narażony na zakażenie, jak się przed nim chronić oraz gdzie można wykonać szybki, bezpłatny i anonimowy test. Dla chętnych przewidziano także możliwość przetestowania na miejscu.

CO:

AHF POLSKA z okazji Światowego Dnia AIDS

Wszystko, co musisz wiedzieć o AIDS - spotkania informacyjne po angielsku, polsku oraz ukraińsku z możliwością wykonania szybkiego testu przesiewowego na HIV

KIEDY:

  • 1 grudnia o godz. 16.00 (WSPA)
  • 2 grudnia o godz. 10.00 (WSPA) i 16.00 (baobab)

GDZIE:

  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji, ul. Bursaki 12
  • baobab, ul. Krakowskie Przedmieście 39b

KTO:

  • AHF Polska
  • Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji
  • baobab

MATERIAŁY INFORMACYJNE I GRAFICZNE: Na miejscu dostępne będą ulotki informacyjne, plakaty, a także materiały promocyjne.

CYTAT DO WYKORZYSTANIA: „W Polsce przez ostatnie lata ogromnie zaniedbaliśmy profilaktykę HIV/AIDS. O wirusie się nie mówi, nie ma kampanii promujących bezpieczne zachowania i pokazujących, jak o siebie zadbać, a testowanie na HIV jest wciąż traktowane jako niepotrzebne i wstydliwe - mówi Anna Szadkowska-Ciężka, szefowa programu AHF w Polsce. - Tymczasem każda osoba, która jest aktywna seksualnie, powinna zadbać o swoje bezpieczeństwo pod kątem HIV i innych chorób przenoszonych drogą płciową. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę, że w ostatnich latach widać w Polsce wzrost zakażeń wirusem HIV”.

Obchodzony co roku 1 grudnia Światowy Dzień AIDS to okazja do zwrócenia uwagi na sytuację związaną z HIV/AIDS na świecie, przeciwdziałania piętnowaniu i dyskryminacji, które powodują, że wiele osób nie poddaje się testowaniu i, co za tym idzie, leczeniu, a także naciskania na rządy, by traktowały HIV/AIDS z należytą uwagą. W Światowy Dzień AIDS świat musi pamiętać - to nie jest koniec epidemii.

AIDS Healthcare Foundation (AHF) to globalna organizacja non-profit, zapewniająca dostęp do najnowoczesniejszej medycyny i rzecznictwa dla ponad 1,9 miliona osób w 45 krajach - Stanach Zjednoczonych, Afryce, Ameryce Łacińskiej i Karaibach, Azji i Europie. AHF jest obecnie największą organizacją non-profit wspierającą dostęp do opieki medycznej w obszarze HIV/AIDS na świecie. Dowiedz się więcej na temat AHF na stronie internetowej: www.aidshealth.org, Facebooku: www.facebook.com/aidshealth, Twitterze @aidshealthcare i Instagramie: @aidshealthcare.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20231129563584/pl/ 

Źródło: AIDS Healthcare Foundation

KONTAKT:

POLSKA:

Anna Szadkowska-Ciężka

Country Program Manager

tel.: +48 604 981788

e-mail: anna.szadkowska@ahf.org 

---

USA:

Ged Kenslea

Senior Director, Communications, AHF

tel. +1 323.308.1833

tel. +1.323.791.5526

e-mail: gedk@aidshealth.org 

---

Denys Nazarov

Director of Global Policy & Communications, AHF

tel. +1 323.308.1829

e-mail: denys.nazarov@aidshealth.org 

Źródło informacji: Business Wire

 

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj