Wybierz kontynent

Tydzień Filmu Polskiego

Fot. Ambasady GOV

Przegląd filmów polskich jest organizowany od 1978 roku przez Ambasadę RP w Helsinkach oraz Związek Stowarzyszeń Finlandia - Polska. W ciągu ostatnich lat Tydzień Filmu Polskiego na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych w Helsinkach i innych fińskich miastach.

Podczas tegorocznego festiwalu zostanie pokazanych 5 najnowszych produkcji filmowych w dziesięciu miastach Finlandii (Helsinki, Tampere, Turku, Lahti, Oulu, Jyväskylä, Hämeenlinna, Seinäjoki, Teuva i Hanko).

Oprócz wspomnianego filmu A. Holland zostaną również wyświetlone filmy: „Cicha ziemia”, „Film balkonowy”, „Żeby nie było śladów” i „Sonata”. Serdecznie zapraszamy na pokazy.

 

Wojna na Ukrainie zbiera ogromne żniwo wśród ludności cywilnej, a zwłaszcza wśród dzieci. W związku z tym Ambasada RP w Helsinkach przygotowała niezwykłą wystawę „Mamo, nie chcę wojny!”, która będzie prezentowana w kinie K-13 w trwającym tygodniu podczas pokazów „Tygodnia Filmu Polskiego”. Wystawa jest dokumentem niezwykle wzruszających świadectw wojny. Składa się zarówno z archiwalnych rysunków dzieci polskich z 1946 roku, które są zapisem ich doświadczeń w czasie II wojny światowej, jak i ze współczesnych rysunków dzieci ukraińskich, związanych z trwającą rosyjską agresją na Ukrainę.

 

„Dziecko nie jest żołnierzem, nie broni ojczyzny, choć cierpi z nią”

Janusz Korczak

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj