W trakcie konsultacji z szefem szwedzkiej dyplomacji Tobiasem Billströmem ministrowie poruszyli kwestie relacji dwustronnych, bezpieczeństwa w regionie Morza Bałtyckiego oraz w Europie w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę, a także kolejnych możliwych działań na rzecz wsparcia Kijowa. Podkreślono również strategiczny wymiar relacji dwustronnych oraz zbieżność stanowisk Polski i Szwecji w odniesieniu do polityki bezpieczeństwa i polityki wschodniej.
Rozmowa Ministra Raua z przewodniczącym Andreasem Norlénem koncertowała się na relacjach dwustronnych, akcesji Szwecji do NATO oraz sytuacji w regionie. Rozmówcy wyrazili zadowolenie z aktualnego stanu stosunków bilateralnych i podkreślili potrzebę dalszego rozwoju zarówno ich wymiaru politycznego, jak i gospodarczego.
Na zamku w Uppsali Minister Rau odbył spotkanie z gubernatorem regionu Uppsala Göranem Enanderem, które było okazją do rozmowy na temat polsko-szwedzkiej współpracy naukowej oraz w zakresie edukacji. Poruszony został również temat uchodźców z Ukrainy przebywających w Polsce, w tym kwestia zaangażowania polskiego państwa i społeczeństwa w pomoc uchodźcom oraz możliwości zapewnienia dalszego wsparcia.
Wizyta w Szwecji była także okazją do złożenia wizyty w szwedzkich instytucjach kultury, w zbiorach których znaleźć można liczne cenne polskie dzieła i eksponaty. Minister Rau odwiedził sztokholmskie Muzeum Armii oraz zbrojownię Pałacu Królewskiego, a także Bibliotekę Uniwersytecką w Uppsali, w archiwach której znajdują się m.in. dzieła Mikołaja Kopernika oraz Statut Łaskiego.
Minister Rau odwiedził również katolicki cmentarz Haga Norra, gdzie spoczywa wielu Polaków i przedstawicieli Polonii. W związku z przypadającą w tym roku 160. rocznicą wybuchu powstania styczniowego, Minister złożył również kwiaty na grobach działaczy powstańczych.