Wybierz kontynent

Błękitno - żółte gołąbki pokoju od Polonii

- Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje: „Wieczór polsko-ukraińskiej przyjaźni”, „Błękitno-żółty gołąbek pokoju w szkołach”, „Minuta ciszy za ofiary rosyjskiej agresji na Ukrainę”, związane z obchodami rocznicy brutalnej agresji Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2022 roku. - napisał Jan Dziedziczak Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą - w specjalnym przesłaniu do Polonii i Polaków za granicą.

Dziękuję Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcje: „Wieczór polsko-ukraińskiej przyjaźni”, „Błękitno-żółty gołąbek pokoju w szkołach”, „Minuta ciszy za ofiary rosyjskiej agresji na Ukrainę”, związane z obchodami rocznicy brutalnej agresji Rosji na Ukrainę, 24 lutego 2022 roku.

Jako Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą, dziękuję za okazanie w tym dniu symbolicznego wsparcia  ukraińskim sąsiadom, ofiarom rosyjskiej agresji oraz oddanie hołdu poległym.

Szczególne podziękowania kieruje do szkół, uczniów, nauczycieli oraz rodziców, którzy zaangażowali się w wykonanie błękitno-żółtych gołąbków pokoju. Nasi młodzi Rodacy, dzieci i młodzież polonijna zaangażowani w bieżące losy Ojczyzny, to duma Polski, Jej siła oraz wielki kapitał polskości.

Dziękuję za udział, nie zapominajmy, że Rosja nadal morduje i zagraża sąsiadom. Przypominajmy o tym tam gdzie mieszkamy. Bądźmy solidarni, aktywni i zjednoczeni. Od tego zależy nie tylko pokój na Ukrainie, ale także bezpieczeństwo Polski i całego wolnego świata.

Niech żyje wolna Ukraina!

Niech żyje Polska !  

#HołdPoległymzaUkrainę #WieczórzUkrainą #PokójUkrainie


Jan Dziedziczak, Pełnomocnik Rządu do spraw Polonii i Polaków za Granicą

https://youtu.be/DInr084nSQg

© PowiemPolsce.pl Redaktor

Pogoda na dziś()

Pn. 27.3.2023 godz. 1:13:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji