Wybierz kontynent

Wizyta ministra do spraw UE Szymona Szynkowskiego vel Sęka

Fot. Ambasady GOV

Minister do spraw Unii Europejskiej Szymon Szynkowski vel Sęk 1 marca złożył roboczą wizytę w Pradze, gdzie w  Kancelarii Rządu RCz spotkał się z ministrem ds. europejskich Mikulášem Bekiem i z  doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Tomášem Pojarem. Rozmowy dotyczyły współpracy dwustronnej i współdziałania w UE, m.in. dziedzinie bezpieczeństwa energetycznego, polityki sankcyjnej, wydatków na obronność i reformy ETS. W Parlamencie RCz Min. Szynkowski vel Sęk spotkał się z przewodniczącym Komisji ds. europejskich Izby Poselskiej Ondřejem Benešíkiem.

W związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” Minister wraz z Ambasadorem RP złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą urodzonego w Pradze Józefa Czapskiego – ocalonego z „nieludzkiej ziemi” kustosza pamięci o sowieckich represjach.

Przeprowadzona w Pradze rozmowa Ministra z głównym analitykiem dziennika „Hospodářské noviny” Martinem Ehlem została opublikowana w formie podcastu pt. „W sprawie gazociągu Stork II piłka jest teraz po czeskiej stronie, mówi polski minister” (zob. niżej)

Ranní briefing HN: V případě stavby plynovodu Stork II je nyní míč na české straně, říká polský ministr

 

(foto: D. Łagowski /KPRM; Ambasada RP)

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Pn. 27.3.2023 godz. 2:08:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji