Wybierz kontynent

Uczniowie z Misiones z ulgą na pociąg do Gdańska

Fot. Ambasady GOV

Troje uczniów z prowincji Misiones, Ignacio Agustin, Ludmila Juana i Camila Mariana, otrzymały polskie legitymacje szkolne, wydane przez Monikę Perendyk, Konsula RP w Argentynie. Cała trójka uczy się w Szkole Języka i Kultury Polskiej w miejscowości Wanda, gdzie zajęcia prowadzi Krystyna Archutowska. Wanda to polska kolonia założona przez polskich emigrantów, przybyłych do Argentyny przed II wojną światową, którzy nadali jej imię na cześć córki marszałka Józefa Piłsudskiego. Ignacio, Ludmila i Camila wybierają się w tym roku do Polski.

Legitymacje uprawniają do korzystania zakupu ulgowych biletów w Polsce na przejazd środkami publicznego transportu zbiorowego oraz do muzeów i parków narodowych.

Może je otrzymać uczeń do ukończenia 18. roku życia, który uczy się języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej lub innych przedmiotów nauczanych w języku polskim w „szkołach polonijnych”, prowadzonych przez organizacje społeczne, zarejestrowanych w bazie danych Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj