Wybierz kontynent

Trwa nabór na szkolenie dla urzędników z zakresu aspektów społecznych w zamówieniach publicznych

Urząd Zamówień Publicznych organizuje dwa jednodniowe szkolenia online z zakresu aspektów społecznych w zamówieniach publicznych. Szkolenia przeznaczone są m.in. dla przedstawicieli administracji samorządowej oraz pracowników jednostek podległych, zajmujących się udzielaniem zamówień publicznych.

Fot. PAP

Szkolenie odbędą się 4 oraz 13 kwietnia w formie zdalnej. Jak poinformowano w komunikacie UZP tematyka obydwu szkoleń jest taka sama i obejmuje instrumenty prawne w ustawie Prawo zamówień publicznych umożliwiające uwzględnianie aspektów społecznych w toku przygotowania i prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz na etapie realizacji zamówienia publicznego, jak również praktyczne doświadczenia zamawiającego w zakresie społecznych zamówień publicznych.

W programie przewidziano m.in. omówienie regulacji prawnych w zakresie: dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz projektowania uniwersalnego, zamówień zastrzeżonych w przypadku wybranych usług społecznych, zdrowotnych oraz kulturalnych oraz wymagań dotyczących zatrudnienia na podstawie stosunku pracy. Przedstawione będą też wymagania prawne związane z realizacją zamówienia w zakresie uwzględnienia aspektów społecznych oraz kwestie aspektów społecznych w kryteriach oceny ofert.

Szkolenia są częścią projektu współfinansowanego ze środków europejskich pt. „Profesjonalizacja kadr w zamówieniach publicznych” w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój.

Zgłoszenia na szkolenie przyjmowane są elektronicznie na adres: kinga.ostrowska@uzp.gov.pl, na który należy wysłać wypełniony formularz oraz oświadczenie uczestnika projektu. Szczegółowe zasady naboru dostępne są TUTAJ.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Pn. 27.3.2023 godz. 1:34:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji