Wybierz kontynent

Ambasador Krzysztof Krajewski z małżonką wziął udział w spotkaniu z okazji 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej

Fot. Ambasady GOV

18 marca  Ambasador Krzysztof Krajewski z małżonką Aldoną oraz konsul Sławomir Łuczak wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym  w Bibliotece im. A. A. Wozniesieńskiego przez Związek Organizacji Polskich „Jedność”, w związku z  ustanowieniem przez Senat roku 2023 rokiem Wisławy Szymborskiej.  W wydarzeniu uczestniczyli prezes Związku Organizacji Polskich „Jedność” Aleksander Sielicki, prezes moskiewskiej organizacji „Jedność” Marina Łaktaewa oraz liczne grono przedstawicieli Polonii moskiewskiej.

W ramach spotkania, za pośrednictwem łączy internetowych, odbyła się interesująca rozmowa z Panem Michałem Rusinkiem, Prezesem Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej, który w latach 1996-2012 był sekretarzem Noblistki. Gość podzielił się z uczestnikami spotkania swymi wspomnieniami dotyczącymi współpracy z Wielką Poetką, przytaczając ciekawe, niekiedy anegdotyczne fakty z tych lat.

W finałowym punkcie programu Para Ambasadorska wraz z kilkorgiem innych uczestników spotkania odczytała ulubione wiersze Wisławy Szymborskiej w hołdzie dla Jubilatki. Wszyscy obecni tym samym nie tylko zapoznali się z biografią  Poetki, ale i doświadczyli bezpośredniego obcowania z Jej twórczością. 

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj