Wybierz kontynent

Jak żyć z AI? - pytamy w najnowszym m.technik

Temat numeru to „Maszyna do robienia wszystkiego”. Jeśli jesteś ciekaw, jak sztuczna inteligencja wpływa na nasze życie i jakie korzyści może przynieść w przyszłości, przeczytaj to wydanie „Młodego Technika”. Znajdziesz tam wiele fascynujących artykułów na temat sztucznej inteligencji i jej wpływu na różne dziedziny życia. Dowiesz się, jak działa maszyna do robienia wszystkiego, jak twórcy korzystają z AIrtystycznej rewolucji i „Co dalAI?” nam ze sztuczną inteligencją na kolejny rok, dekadę i dłużej.

Temat numeru to „Maszyna do robienia wszystkiego”. Jeśli jesteś ciekaw, jak sztuczna inteligencja wpływa na nasze życie i jakie korzyści może przynieść w przyszłości, przeczytaj to wydanie „Młodego Technika”. Znajdziesz wiele fascynujących artykułów na temat sztucznej inteligencji i jej wpływu na różne dziedziny życia. Dowiesz się, jak działa maszyna do robienia wszystkiego, jak twórcy korzystają z AIrtystycznej rewolucji i „Co dalAI?” ze sztuczną inteligencją w kolejnym roku, dekadzie i dłuższej perspektywie.

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak żyć z sztuczną inteligencją? Czy wiesz, że maszyna może zrobić już niemal wszystko? To tylko niektóre z pytań, które poruszane są w najnowszym wydaniu "Młodego Technika".

Poza tematem numeru, w “Młodym Techniku” czekają na ciebie ciekawe informacje z zakresu techniki, fizyki, chemii, matematyki i szachów. Poznasz historię i zasady działania światłowodu, dowiesz się więcej o chemii cyny i odkryjesz tajemnice pogodnej siostry.

„Horyzonty mgłą spowite” - to stały dział MT, w którym poruszamy tematy, które maja status rozwojowy i nie są jeszcze do końca wyjaśnione. W wydaniu marcowym „Młodego Technika” zajmuje nas więc na przykład plan przechwycenia następnego Oumuamua, tajemniczego gościa z przestrzeni międzygwiezdnej. Jak przygotować się na  gościa spoza Układu Słonecznego? Poza tym piszemy o tym, że czapka niewidka to coraz lepiej widoczna perspektywa. Poszukujemy idealnego kamuflażu. Warto przeczytać też o tym, co w szkle zapisane, czyli o tajemniczej pamięci tlenku wanadu.

Marcowy cykliczny raport MT dotyczy wojny dronów. Co potrafią kamikadze za trzy grosze? Zamieszczamy też test aplikacji mobilnych – tym razem programy do robienia notatek i nie tylko. Z kolei rubryka „Historia wynalazków” poświęcona jest kanałom żeglugowym.

MT to także edukacja. W sekcji „Szkoła” znajdziesz artykuły na temat chemii, fizyki i matematyki, a także o szachach i olimpiadzie dla osób z niepełnosprawnościami. To ważny dział „MT”, w którym można uzupełnić wiedzę z przedmiotów szkolnych, chemii, fizyki i matematyki. To co w szkole jest, tylko ciekawiej i to, czego w szkole nie uczą. Zapraszamy też na studia.

Nie możesz przegapić sekcji „Klub i szkoła wynalazców”, która zachęca młodych ludzi do rozwijania swoich pasji wynalazczych. Poza tym, w dziale „Pomysły  genialne, zwariowane i takich sobie” znajdziesz wiele inspiracji.

I w końcu w sekcji „Na warsztacie” czas zabrać się do konkretnej roboty. W marcowym numerze pokazujemy jak zrobić niewielkie modele latające.

O Autorze

Mirek Usidus Redaktor

Redaktor naczelny miesięcznika m.technik ("Młody Technik"). Dziennikarz i przedsiębiorca. Weteran Internetu. Współtwórca „Rzeczpospolitej" Online, portalu TVP, i wielu innych serwisów internetowych, ostatnio przede wszystkim fact-checkingowego - #FakeHunter.

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj