Wybierz kontynent

Łódzkie zakwalifikowane do dodatkowego wsparcia w ramach Pomocy Technicznej

Łódzkie otrzyma dodatkowe wsparcie w ramach pomocy technicznej - poinformowała Angela Martinez Sarasola z dyrekcji generalnej ds. polityki regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej. Ma to pomóc we wdrożeniu środków z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Fot. PAP

Urząd marszałkowski województwa łódzkiego poinformował o pierwszym posiedzeniu Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla łódzkiego, w którym m.in. udział wzięła Angela Martinez Sarasola z dyrekcji generalnej ds. polityki regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

„To pierwszy Komitet Monitorujący, w którym biorę udział w Polsce dlatego jestem zaszczycona tym faktem. Tym bardziej, że łódzkie będzie realizować program, który jest świetnie przygotowany, zrównoważony, uwzględniając nawet kryteria kontaktów międzynarodowych” - powiedziała cytowana w komunikacie Sarasola.

Sarasola poinformowała też, że województwo łódzkie jest jednym z sześciu  regionów w Europie, które zostały zakwalifikowane do dodatkowego wsparcia w ramach Pomocy Technicznej. Ma to pomóc m.in. w szybkim wdrożeniu środków pochodzących z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji.

Województwo łódzkie w aktualnej perspektywie finansowej ma zagwarantowane 2 mld 746 mln euro. Na tę kwotę składa się 1,7 mld euro z Funduszu Rozwoju Regionalnego - przeznaczone na tzw. działania twarde, czyli inwestycje w transport, infrastrukturę zdrowotną i kulturalną, a także na wsparcie dla przedsiębiorców; 658 mln euro z Funduszu Społecznego Plus na tzw. działania miękkie, czyli wsparcie społeczne, szkolenia dla pracowników i przekwalifikowanie, a także stypendia dla studentów oraz 369,5 mln euro na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj