Wybierz kontynent

Razem po zdrowie w najważniejszym biegu w roku. Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zaprasza na 16. Onkobieg

Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma zaprasza na najważniejszy bieg w roku “16. Onkobieg - Razem po zdrowie!”

Fot. PAP

“Onkobieg - Razem po zdrowie!” to wydarzenie z piętnastoletnią tradycją tworzone z myślą o pacjentach onkologicznych.

„Wiedząc z jakimi trudnościami mierzą się pacjenci każdego dnia, w tak symboliczny sposób jakim jest bieg wyrażamy solidarność z nimi i ich bliskimi. Chcemy uwrażliwiać społeczeństwo na potrzeby innych i uświadamiać ich w zakresie profilaktyki” – mówi Kamil Dolecki, organizator i prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma.

Podobnie jak w ostatnich latach, biegacze będą mogli wybrać, w jakiej formule biegu zechcą wziąć udział: stacjonarnie – wyznaczoną trasą w Warszawie lub wirtualnie – dowolną trasą wybraną przez siebie.

„Startujemy 10 września 2023 r. przy Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. Wszyscy o godzinie 11:00 pobiegniemy w myśl hasła >>Razem po zdrowie!<< Sport i duża dawka wiedzy na temat profilaktyki nowotworowej to obszary, które niewątpliwie wyróżniają Onkobieg. Od 2020 roku na stałe wpisały się do scenariusza wydarzenia rozmowy z lekarzami i specjalistami, którzy w sposób przystępny dzielą się z nami swoją wiedzą, podkreślając, że dzięki odpowiedniemu stylowi życia możemy zmniejszyć ryzyko zachorowania” - podkreśla Szymon Bubiłek, organizator i członek zarządu Stowarzyszenia Sarcoma.

Podczas tegorocznej edycji Onkobiegu, organizatorzy szczególną uwagę zwrócą na rehabilitację pacjentów oraz osób, które leczenie mają już za sobą.

„Leczenie onkologiczne niesie ze sobą wiele wyzwań dla pacjentów. W tym roku chcemy wyeksponować ich potrzeby związane z rehabilitacją ruchową, a także społeczną” - dodaje Ewa Styś, organizatorka i członkini Stowarzyszenia Sarcoma.

Rejestracja uczestników odbywa się wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej www.onkobieg.pl i potrwa od 23 maja do 15 sierpnia lub do wyczerpania pakietów. Osoba rejestrująca się będzie miała do wyboru jeden z biegów, które odbędą się 10 września - bieg w Warszawie przy Narodowym Instytucie Onkologii o godzinie 11:00 lub bieg wirtualny, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu.

Przy wyborze biegu wirtualnego to uczestnicy decydują o swojej trasie. Ważne, aby zadeklarowany dystans podczas godzinnej aktywności zamknąć między 7:00 – 12:00.

Organizatorzy potwierdzają transmisję live ze studia w Warszawie, w którym prowadzone będą rozmowy z zaproszonymi gośćmi - lekarzami, pacjentami tak aby uświadamiać i angażować społeczeństwo do aktywności fizycznej i edukacji w zakresie profilaktyki. Onkobieg, to projekt całoroczny, którego ideą jest solidarność z pacjentami w trakcie terapii i ich bliskimi, pomoc socjalna dla najbardziej potrzebujących oraz profilaktyka zdrowotna. Dzięki środkom finansowym zebranym od partnerów i darowiznom od biegaczy, Stowarzyszenie zrefunduje dojazdy do szpitali na diagnozę i leczenie, rehabilitację oraz protezy kończyn dla pacjentów po amputacji. Na przestrzeni 15 lat Stowarzyszenie zebrało 1 150 000 zł i wsparło ponad 320 pacjentów i ich bliskich.

Jeśli masz dobrą formę - możesz biec, jeśli mniejszą - krok spacerowy czy marsz też jest mile widziany. Uprawiasz ,,nordic walking’’? - spędź przedpołudnie razem z Onkobiegiem. Często uczestnikami biegu są też osoby z niepełnosprawnościami poruszający się np. o kulach czy wózku, byli i obecni pacjenci, którzy zasługują na szczególny szacunek. Wszystko według myśli – Razem po zdrowie.

„16. Onkobieg Razem po zdrowie!” wsparli:

Patronat Honorowy:

Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Rzecznik Praw Pacjenta, Burmistrz Dzielnicy Ursynów m. st. Warszawy

Partnerzy Misyjni:

Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Polskie Towarzystwo Onkologiczne, Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Onkologii Klinicznej, Polskie Towarzystwo Ortopedii Onkologicznej, Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie, Polskie Towarzystwo Psychoonkologiczne, Młodzi Lekarze Rodzinni, Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej, Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych, Stowarzyszenie Pomocy Chorym na GIST, Sarcoma Patients Advocacy Global Network, All.Can Polska, Akademia Czerniaka, Fundacja ANIKAR, Stowarzyszenie "AMAZONKI" Warszawa - Centrum, Fundacja Carita im. Wiesławy Adamiec, Stowarzyszenie Tłumaczy Polskiego Języka Migowego, Fundacja DKMS.

Partnerzy:

Ministerstwo Sportu i Turystyki, Eko Cykl Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Bristol-Myers Squibb, Garden - Space Sp. z o.o., Pierre Fabre Polska, Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Vienna Insurance Group, M&M Consulting, Roche Diagnostics Sp. z o.o., Roche Polska Sp. z o.o., DPD Polska Sp. z o.o., MSD Polska Sp. z o.o., Sanofi – Aventis Sp. z o.o., Bohema House Teatr Ekologiczny, Bohema Dance Ekologiczna Szkoła Tańca, Project Zero Waste Sp. z o.o., Swedish Orphan Biovitrum Sp. z o.o., Sidnet Solutions Sp. z o. o., Novartis Poland Sp. z o. o., Only Only, Medicart healthcare Sp. z o.o., Amgen Biotechnologia Sp. z o.o., EMS - Euromed Medical Solution Sp. z o.o., SAMSUNG, LOOS Centrum Sp. z o.o., Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów "RAWAG" Sp. z o.o., LiveU, Future Gate Sp. z o.o., Centrum Kompleksowej Rehabilitacji.

Patronat Medialny:

Radio ESKA, ESKA ROCK, TVP Kobieta, Głos Pacjenta Onkologicznego, portal onkologiczny zwrotnikraka.pl, portal CowZdrowiu.pl, portal MedExpress.pl, haloursynow.pl, Wydawnictwo Termedia.

Wszelkie pytania dotyczące Onkobiegu - Razem po zdrowie! można kierować do organizatorów:

Kamil Dolecki

e-mail: kamil.dolecki@sarcoma.pl

tel. 608 335 326

-

Szymon Bubiłek

e-mail: szymon.bubilek@sarcoma.pl

tel. 508 147 186

Źródło informacji: Stowarzyszenie Pomocy Chorym na Mięsaki i Czerniaki Sarcoma

 

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Czw. 8.6.2023 godz. 10:29

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Kalendarium 8.06.2023

(GMT+1) Warszawa

Brak wydarzeń w tym dniu

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji