Wybierz kontynent

W świętokrzyskim mieszkania socjalne dla uchodźców sfinansowane ze środków UE

W świętokrzyskim powstaną mieszkania socjalne dla uchodźców. Samorząd województwa przeznaczy na ten cel prawie 4,7 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Fot. PAP

Świętokrzyski Urząd Marszałkowski poinformował rozstrzygnięciu konkursu na dofinansowanie mieszkań socjalnych dla uchodźców z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Środki trafią do gmin Oksa i Kielce oraz Stowarzyszenia Arka Nadziei i Caritas Diecezji Kieleckiej. Łączne wsparcie z funduszy unijnych to prawe 4,7 mln zł, natomiast całkowita wartość projektów zamyka się w kwocie 5,9 mln zł.

„Beneficjenci przeprowadzą prace polegające na modernizacji i remoncie istniejących już lokali, które zostaną wyposażone w niezbędne meble i sprzęt AGD. Tak przygotowane mieszkania socjalne zostaną przekazane na potrzeby osób, które przybyły do Polski z Ukrainy w związku z toczącą się tam wojną” – powiedział, cytowany w komunikacie, marszałek województwa Andrzej Bętkowski. 

Marszałek dodał, że agresja Rosji na Ukrainę i przybycie do Polski, w tym również do regionu świętokrzyskiego, uchodźców zza wschodniej granicy sprawiły, że przed samorządem stanęło wiele nowych wyzwań. 

„Realizowane przez samorząd województwa świętokrzyskiego działania, które współfinansowane są z funduszy unijnych, to wyraz naszej solidarności z narodem ukraińskim” – powiedział Bętkowski.

Po zakończeniu wojny w Ukrainie mieszkania socjalne, w których przebywali uchodźcy zostaną przeznaczone na potrzeby społeczne. 

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Wt. 26.9.2023 godz. 9:58:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji