5 lipca po 41 latach pracę w Ambasadzie RP w Budapeszcie zakończyła nasza koleżanka Grażyna Boros. W docenieniu jej zasług uhonorowana została z tej okazji Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP. Dziękujemy za lata sumiennej aktywności zawodowej i ogromną życzliwość.
9 lipca ambasador RP na Węgrzech Sebastian Kęciek w obecności przedstawicieli środowisk naukowych i rodziny wręczył profesorowi Péterowi Pátrovicsowi Złoty Krzyż Zasługi przyznany przez Prezydenta RP. Praca profesora Pátrovicsa będąca jednocześnie jego pasją przyczynia się do promocji języka polskiego i polskiej kultury na Węgrzech. Po ukończeniu z wyróżnieniem studiów polonistycznych pozostał na uczelni i osiągał kolejne stopnie kariery akademickiej aż po profesurę. Jest cenionym językoznawcą węgierskim, jednym z niewielu czynnych obecnie na Węgrzech specjalistów w zakresie języka polskiego, kierownikiem Katedry Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Loránda Eötvösa w Budapeszcie. Na przestrzeni lat współpracował z Ambasadą RP w Budapeszcie przy realizacji różnych projektów polonistycznych.
10 lipca ambasador Sebastian Kęciek odwiedził Dom Polski im. Jana Pawła II w Budapeszcie. Wraz z sekretarzem stanu ds. kościołów i narodowości w Kancelarii Premiera Węgier Miklósem Soltészem przyglądał się postępom prac przy rozbudowie Domu Polskiego. Koszty rozbudowy zostały w połowie pokryte przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych (za pośrednictwem Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie) oraz Kancelarię Premiera Węgier.
24 lipca w ambasadzie odbyło się uroczyste pożegnanie kończącej swoją misję dyplomatyczną na Węgrzech radcy Katarzyny Ratajczak-Sowy, która przez ponad 4 lata była kierownikiem Wydziału Polityczno-Ekonomicznego placówki. W spotkaniu, którego gospodarzem był ambasador Sebastian Kęciek wzięli udział m.in. wiceprzewodniczący Zgromadzenia Krajowego Węgier János Latorcai, była ambasador Węgier w Polsce Orsolya Kovács, licznie reprezentowani przedstawiciele korpusu dyplomatycznego akredytowanego na Węgrzech, polskich i węgierskich instytucji, przedsiębiorców oraz Polonii. Spotkanie było także okazją do powitania nowoprzybyłego kierownika Wydziału Polityczno-Ekonomicznego, radcy-ministra Jacka Śladewskiego, który objął swoje obowiązki z dniem 29 lipca.
25 lipca Instytut Polski we współpracy z Ambasadą RP w Budapeszcie zaprezentował polski film biograficzny „Jack Strong”, opowiadający o życiu pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Gości powitała dyrektor Instytutu Polskiego w Budapeszcie Dominika Teske, wydarzenie otworzył ambasador Sebastian Kęciek, a dyrektor Muzeum Zimnej Wojny Filip Frąckowiak przybliżył widzom postać bohatera filmu. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział wielu przedstawicieli korpusu dyplomatycznego akredytowanych na Węgrzech.