Wybierz kontynent

Superpuchar Polski piłkarzy ręcznych - wygrana Orlen Wisły Płock

Piłkarze ręczni mistrza kraju Orlen Wisły Płock pokonali Industrię Kielce 27:23 (13:10) w meczu o Superpuchar Polski. Pierwsze spotkanie o to trofeum pod egidą Superligi rozegrano w sobotę w łódzkiej hali Atlas Arena.

Orlen Wisła Płock – Industria Kielce 27:23 (13:10).

Orlen Wisła Płock: Mirko Alilovic - Lovro Mihic 3, Dawid Dawydzik 2, Przemysław Krajewski 2, Zoltan Szita 6, Miha Zarabec 2, Michał Daszek 4, Gergo Fazekas 5, Mirsad Terzic 0, Leon Susnja 2, Mitja Janc 0, Tomas Piroch 1.

Industria Kielce: Sandro Mestric, Bekir Cordalija – Cezary Surgiel 1, Arciom Karalek 1, Benoit Kounkoud 0, Daniel Dujshebaev 2, Michał Olejniczak 5, Alex Dujshebaev 5, Arkadiusz Moryto 3, Tomasz Gębala 1, Jorge Maqueda, Theo Monar 1, Dylan Nahi 2.

Już początek spotkania dwóch odwiecznych rywali i eksportowych polskich zespołów zwiastował duże emocje, które podgrzewały wypełnione trybuny Atlas Areny. Początkowo w rolach głównych występowali bramkarze – Chorwaci Mirko Alilovic po stronie Orlen Wisły i Sandro Mestric w Industrii, którzy świetnie spisywali się również przy rzutach karnych.

W efekcie po 14 minutach gry był remis 4:4, ale po dwóch kolejnych akcjach dwubramkowe prowadzenie objęli płocczanie, którzy w poprzednim sezonie przerwali 12-letnią hegemonię kielczan w ligowych rozgrywkach oraz wywalczyli Puchar Polski.

Podopieczni hiszpańskiego trenera Xaviera Sabate utrzymywali taki dystans bramkowy przez pozostały kwadrans pierwszej połowy, choć w jej końcówce po trafieniu Francuza Theo Monara Industria przegrywała tylko 10:11. Znów jednak skuteczniejsi byli "Nafciarze", a konkretnie Zoltan Szita. Po dwóch golach węgierskiego rozgrywającego płocczanie schodzili na przerwę z trzybramkową zaliczką (13:10). (PAP)