Wybierz kontynent

Zespół tańca ludowego Promyki z Wieliszewa w Bogocie

Fot. Ambasady GOV

Wydarzenie rozpoczęło się przemówieniami dyrektor ds. międzynarodowych Uniwersytetu Santo Tomás, Lucía Toro Campos  oraz chargé d'affaires a.i. Ambasady RP w Kolumbii, Reginy Jurkowskiej, która podkreśliła znaczenie promocji polskiej kultury i tradycji ludowej za granicą oraz jej wpływ na budowanie relacji międzynarodowych. W głównej auli uniwersytetu, 21-osobowy zespół tańca ludowego Promyki z Wieliszewa, zaprezentował repertuar polskich tańców i pieśni ludowych.  

Występ spotkał się z entuzjastycznym odbiorem publiczności - głównie kolumbijskich studentów, którzy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć prezentację polskiej kultury w dynamicznym wydaniu układów tanecznych i w kolorowych strojach ludowych. Poza występem, uczestnicy mogli obejrzeć wystawę „Sobre Polska”, promującą współczesną Polskę w różnych jej odsłonach. Wystawa będzie prezentowana na Uniwersytecie Santo Tomás przez dwa tygodnie, co umożliwi jej zobaczenie setkom osób odwiedzających Uniwersytet każdego dnia.

Występ zespołu Promyki, zorganizowany przez Ambasadę RP w Bogocie, było kolejnym wydarzeniem w bieżącym roku promującym polską kulturę w Kolumbii oraz okazją do wzmocnienia relacji kulturowych między obu krajami.

Po inauguracyjnym występie na Uniwersytecie zespół z Wieliszewa udał się na tournée w ramach Festiwalu AIFL COLOMBIA 2024.

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj