Małe i średnie firmy w Polsce jeszcze nie całkowicie uwierzyły w siłę rozwiązań AI, ale duże przedsiębiorstwa je realizują. „Potężna wiedza, która jest potrzebna, musi spłynąć do średnich i małych firm, tak żeby nasz produkt krajowy brutto zwiększał się dzięki nim, bo to one są motorem naszej gospodarki” – powiedział PAP MEDIAROOM Dariusz Piotrowski, dyrektor zarządzający Dell Technologies Polska.

Dariusz Piotrowski przypomniał, że firmy technologiczne są obecne w Polsce od ponad 30 lat, a państwo polskie rozumiane szeroko, nie tylko jako agendy rządowe, ale również duży i średni biznes, korzystają z ich rozwiązań.
„Pytanie, czy korzystają z rozwiązań najnowszych, najbardziej efektywnych, czy wdrażają je w skali masowej. Małe i średnie firmy w Polsce nadal nie do końca uwierzyły w siłę rozwiązań AI. Duże już je realizują. Potężna wiedza, która jest potrzebna, musi spłynąć do średnich i małych firm, tak żeby nasz produkt krajowy brutto zwiększał się dzięki nim, bo one są motorem naszej gospodarki” - powiedział.
Dyrektor Piotrowski podkreślił, że sztuczna inteligencja (AI) funkcjonuje w trzech wymiarach, jako algorytmy, dane i computing power (moc obliczeniowa).
„W obszarze danych sami możemy je tworzyć, w obszarze computing power potrzebujemy inwestycji, w obszarze algorytmów mamy jednych z najlepszych na świecie matematyków, algorytmików, programistów, architektów, którzy tworzą rozwiązania w oparciu o AI. Dlatego Polska jest gotowa, w tym najważniejszym aspekcie myśli technicznej, na rewolucję sztucznej inteligencji” - dodał Dariusz Piotrowski.
Dell Technologies Inc. to jedno z największych przedsiębiorstw technologicznych na świecie. Działa w wielu obszarach, dysponuje jednym z największych ekosystemów partnerów w branży IT. Buduje zintegrowane rozwiązania, które ułatwiają dostęp do technologii. Jest liderem cyfrowej transformacji, który modernizuje infrastrukturę IT za pomocą serwerów, pamięci masowej, ochrony danych i rozwiązań konwergentnych/HCI.
IMPACT’25 zgromadził ok. 6 tys. uczestników, którzy mieli możliwość wysłuchania wystąpień i debat z udziałem 650 zaproszonych gości. To dziesiąta odsłona kongresu, w którym uczestniczą politycy, przedstawiciele biznesu i kultury z Polski i świata. W tym roku wśród gości kongresu znaleźli się m.in. Barack Obama, były prezydent USA, John Kerry, sekretarz stanu w administracji prezydenta Obamy, politolog i filozof Francis Fukuyama, b. dyrektor grupy zadaniowej ds. Ukrainy w Departamencie Stanu USA Daniel Lawton, wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury Olga Tokarczuk.
Znakiem rozpoznawczym IMPACT-u są krótkie, zwięzłe wystąpienia i 25-minutowe debaty, odbywające się na dziesięciu scenach. Organizatorzy podzielili program tegorocznego kongresu na 23 ścieżki tematyczne.
Źródło informacji: PAP MediaRoom