
Delegacja Unii Europejskiej w Argentynie we współpracy z Siecią Miejskich Teatrów w Buenos Aires, Metropolitalną Szkołą Sztuki Dramatycznej (EMAD) i przy wsparciu Platformy ds. Spraw Kulturalnych prezentuje cykl „Dialogi teatralne: dramaturgia Unii Europejskiej, scena argentyńska”, przestrzeń twórczości i wymiany promującą artystyczne skrzyżowanie współczesnej dramaturgii europejskiej ze sceną argentyńską.
Sztuki i termin ich wystawienia:
- Bitter Country (Cypr) autorstwa Constantia Soteriou – Reżyseria: Alfredo Staffolani | Wtorek 3/6 – 18:00
- Dom na Wyspie Małp (Niemcy) Rebekki Kricheldorf – Reżyseria: Monina Bonelli | Wtorek 3/6 – 20:00
- Lovely People (Finlandia) – Antti Hietala – reżyser: Jorge Eiro | Środa 4/6 – 18:00
- Case Filed (Belgia) autorstwa Luca Franceschi – Reżyseria: Juan Francisco Dasso | Czwartek 5/6 – 18:00
- Obce ciała (Polska) Julii Holewińskiej – Reżyseria: Lorena Romanin | Piątek 6/6 – 18:00
W tej edycji wezmą udział reprezentanci z całego świata, tacy jak Antti Hietala i Hinriikka Lindqvist (Finlandia), Carole Ventura (Belgia), Constantia Soteriou (Cypr) i Julia Holewińska (Polska), którzy podzielą się doświadczeniami z lokalnymi zespołami. Po każdym przedstawieniu odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi, podczas której publiczność będzie mogła bezpośrednio porozmawiać z reżyserami i dramatopisarzami.
Oprócz występów na scenie, w ramach cyklu odbędzie się specjalny program obejmujący warsztaty, wykłady i dyskusje panelowe na temat współczesnego dramatu, procesów tłumaczeń i adaptacji oraz modeli zarządzania teatrem w UE i Argentynie. Wydarzenia te odbędą się w siedzibie EMAD i mają stanowić możliwość wymiany doświadczeń dla przyszłego rozwoju artystów, studentów i ogółu społeczeństwa.
Program został przygotowany przez Delegaturę Unii Europejskiej w Argentynie, Sieć Miejskich Teatrów w Buenos Aires i Metropolitalną Szkołę Sztuk Dramatycznych (EMAD), będącą częścią Generalnej Dyrekcji Edukacji Artystycznej (DGEART) Ministerstwa Kultury Miasta Buenos Aires. Inicjatywę wspierają ambasady Niemiec, Belgii, Cypru, Finlandii i Polski, a także Goethe-Institut Buenos Aires.
Projekt jest wspierany przez Platformę ds. Spraw Kulturalnych, inicjatywę finansowaną przez Unię Europejską, której celem jest wzmocnienie międzynarodowych stosunków kulturalnych poprzez promowanie dialogu i współpracy za pośrednictwem sztuki.
Wstęp wolny.