Wybierz kontynent

Erdogan zapowiedział możliwość rozmów dwustronnych z Trumpem w Ankarze

Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan przyznał w środę, że „najprawdopodobniej” przeprowadzi rozmowy dwustronne z prezydentem USA Donaldem Trumpem, gdy ten przybędzie do Ankary na szczyt NATO w przyszłym miesiącu.

Fot. NECATI SAVAS

Erdogan wygłosił przemówienie przed grupą parlamentarną swojej Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP), a następnie rozmawiał z dziennikarzami, którzy zapytali m.in. o możliwość rozmów z Trumpem. Turecki prezydent przyznał, że spotkanie dwustronne jest „prawdopodobne”, ale nie podał żadnych szczegółów.

Obecność Trumpa na organizowanym w dniach 7-8 lipca w tureckiej stolicy szczycie Sojuszu potwierdził na początku czerwca sekretarz stanu USA Marco Rubio. Ocenił przy tym, że nadchodzące posiedzenie może być najważniejszym w historii Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Turecki prezydent skomentował w przemówieniu także sytuację w regionie, twierdząc, że „pokój zwycięży mimo izraelskich prowokacji”. - Jeśli pokój zagości w naszym regionie, stanie się to pomimo Izraela – powiedział.

Erdogan zapowiedział, że Turcja będzie nadal wspierać wysiłki dyplomatyczne mające na celu wykorzystanie każdej okazji do pokoju. (PAP)

jbw/ kj/

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj