Wybierz kontynent

3. Polsko-Tureckiego Forum Biznesu "Cyberbezpieczeństwo"

Fot. Ambasady GOV

Podczas forum przemówienia powitalne wygłosili: 

 • Witold Leśniak, Konsul Generalny RP w Stambule,
 • Kağan Nalbantoğlu, przedstawiciel Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Stambule,
 • Dr. Ali Kurt, CEO firmy Synergia.

Wydarzenie prowadziła Wicekonsul Sabina Klimek.

Prelekcje

Pierwsza prelekcja, zatytułowana "Jak sztuczna inteligencja zmieni cyberbezpieczeństwo od A do Z", została wygłoszona przez Harikę Yalazę, Partnera Zarządzającego w firmie Confisio Tech. Omówiono w niej wpływ sztucznej inteligencji na rozwój narzędzi i strategii w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Kolejna prezentacja, prowadzona przez Macieja Śmigiela z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, dotyczyła technologii cyberbezpieczeństwa w Polsce oraz możliwości współpracy pomiędzy polskimi i tureckimi firmami w tej dziedzinie.

Ulaş Sancaklı, kierownik działu produktów, PMO i inżynierii systemowej w Tübitak Bilgem - Instytucie Cyberbezpieczeństwa, przedstawił "Cyfrowy Arsenał w Cyberwojnie", omawiając najnowsze osiągnięcia w zakresie cyberbezpieczeństwa wykorzystywane w obronie cyfrowej.

Prezentacje firm

Następnie odbyły się prezentacje firm z Polski i Turcji, które miały na celu przedstawienie ich produktów oraz rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa:

 • StillSec – Krzysztof Sierański
  StillSec specjalizuje się w zarządzaniu bezpieczeństwem informacji oraz ochronie danych. Firma oferuje usługi takie jak monitorowanie sieci (SOC), reakcja na incydenty (CSIRT), testowanie bezpieczeństwa IT/IOT, audyty i zgodność z normami (np. ISO 27001), oraz szkolenia z zakresu cyberbezpieczeństwa. Dzięki tym usługom StillSec pomaga organizacjom chronić ich dane i infrastruktury IT przed zagrożeniami cybernetycznymi (Stillsec).
 • Axence – Jerzy Jusięga
  Axence dostarcza kompleksowe rozwiązania do zarządzania IT i bezpieczeństwa. Ich główny produkt, Axence nVision, integruje funkcje takie jak monitorowanie sieci, audyt sprzętu i oprogramowania, zarządzanie użytkownikami, HelpDesk, ochrona danych (DataGuard) oraz zarządzanie czasem pracy (SmartTime). Axence wspiera organizacje w zarządzaniu infrastrukturą IT, zwiększając efektywność i bezpieczeństwo operacji (Axence).
 • XtremeLab.Co – Malik Malkawi
  XtremeLab.Co zajmuje się tworzeniem innowacyjnych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa. Firma koncentruje się na dostarczaniu zaawansowanych technologii i usług, które pomagają organizacjom zabezpieczać ich systemy i dane przed cyberzagrożeniami.
 • Prime Threat – Gökay Bekşen
  Prime Threat specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań do zarządzania zagrożeniami cybernetycznymi. Firma oferuje usługi analizy zagrożeń, monitorowania sieci oraz reakcji na incydenty, pomagając klientom w identyfikacji i neutralizacji cyberataków.
 • Newky – Çetin Kosifoğlu
  Newky to firma technologiczna specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu cyberbezpieczeństwa. Ich usługi obejmują monitorowanie bezpieczeństwa, ocenę ryzyka oraz wdrażanie strategii ochrony danych, co pomaga organizacjom w zabezpieczaniu ich cyfrowych zasobów.
 • Logo Ventures – Merve Zabcı
  Logo Ventures to firma inwestycyjna, która koncentruje się na finansowaniu startupów technologicznych, w tym z obszaru cyberbezpieczeństwa. Firma wspiera rozwój innowacyjnych przedsiębiorstw poprzez dostarczanie kapitału oraz doradztwo strategiczne.
 • Ozztech – Özen Özer
  Ozztech jest firmą specjalizującą się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa. Firma oferuje szeroki wachlarz usług, w tym monitorowanie bezpieczeństwa, testy penetracyjne, audyty i szkolenia, które pomagają organizacjom chronić ich dane i infrastrukturę przed cyberzagrożeniami.
 • Teletek – Orhan Mordogan
  Teletek Electronics jest producentem pełnej gamy sprzętu alarmowego i przeciwpożarowego. Firma została założona w 1991 roku i szybko ugruntowała swoją pozycję jako lider na rynku krajowym i międzynarodowym. Teletek projektuje, tworzy, wdraża, optymalizuje i utrzymuje technologie, które chronią życie i bezpieczeństwo ludzi, dostarczając innowacyjne produkty alarmowe i systemy bezpieczeństwa.

 

W wydarzeniu udział wzięło około 130 osób z Polski i z całej Turcji, zajmujących się sprawami cyberbezpieczeństwa. W wydarzenie zaangażowały się również Izby Handlowe, w tym Bursańska, Stambulska, Izmirska i Bodrumska, co świadczy o naszej dobrej współpracy z tymi organizacjami.

3.Polsko-Tureckie Forum Biznesu w Stambule okazało się udanym wydarzeniem, które zgromadziło ekspertów i przedstawicieli firm działających w sektorze cyberbezpieczeństwa. Dzięki prezentacjom oraz sesjom networkingowym uczestnicy mieli okazję do wymiany wiedzy, doświadczeń i nawiązywania współpracy międzynarodowej, co jest kluczowe w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie technologii cyfrowych i bezpieczeństwa. Forum przyczyniło się do wzmocnienia więzi biznesowych pomiędzy Polską a Turcją oraz do stworzenia nowych możliwości współpracy w sektorze cyberbezpieczeństwa, który nabiera coraz większego znaczenia w kontekście globalnych wyzwań cyfrowych.

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj