Wybierz kontynent

Częstochowa: Kolejny park linowy

Miasto ogłosiło przetarg na budowę parku linowego przy ul. Zegarowej. W ubiegłym roku ze środków miejskich w ramach Budżetu Obywatelskiego park linowy powstał na placu zabaw przy ul. Zaciszańskiej.

Fot. PAP

Przedmiotem obecnego zamówienia jest budowa parku linowego w dzielnicy Dźbów - przy ul. Zegarowej. Otwarcie ofert w przetargu zaplanowano na 11 czerwca.

Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie parku linowego, nawierzchni, elementów małej architektury oraz ogrodzenia, w tym:
- modułowego parku linowego złożonego z 9 słupów, 9 platform i 12 przeszkód linowych dla użytkowników z trzech kategorii wiekowych;
- bezpiecznej nawierzchni z mat przerostowych (190 m kw.) wraz z wysiewem trawy w jej obrębie;
- nawierzchni z kostki brukowej stanowiącej dojście do urządzeń parku linowego oraz placyk z ławkami i koszem – 36 m kw.
- ogrodzenia placu zabaw
- tablicy informacyjnej, dwóch ławek, kosza na śmieci i stojaka rowerowego.
Wykonawca ma także wyrównać i oczyścić przyległy teren oraz wysiać trawę na fragmentach terenu objętego budową.

Zamówienie realizowane jest w ramach zadania wyłonionego w głosowaniu na tegoroczny Budżet Obywatelski. Firma będzie miała na realizację prac 4 miesiące od momentu podpisania umowy.

Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej edycji BO wybrano zadanie Stradomski Park Linowy, który powstał przy placu zabaw na ul. Zaciszańskiej. Park składa się z przeszkód dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat z bezpieczną nawierzchnią.
 

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj