Wybierz kontynent

OVHcloud na 1. miejscu w obsłudze domen z końcówką „.pl”

NASK nagrodził najlepsze firmy działające na rynku polskich domen. OVHcloud zdobyła 1. miejsce w procentowym udziale obsługi nazw domeny .pl za zeszły rok oraz trzy dyplomy w kategoriach: procentowy udział w rejestracjach nazw domeny .pl; procentowy udział w obsłudze nazw domeny .pl zabezpieczonych DNSSEC oraz wolumen rejestracji – wzrost rok do roku.

Fot. PAP

Mocny wynik w segmencie nazw z końcówką .pl odzwierciedla dynamikę i kondycję projektów online nad Wisłą. Cyfrowy biznes trzyma się mocno, e-projektów przybywa, co napędza popyt i inwestowanie w nowe domeny przez użytkowników. 

„Cieszy nas, że OVHcloud otwiera podium rejestratorów obsługujących domenę .pl. Zdajemy sobie sprawę z tego, że dla większości abonentów stron w Polsce domena z końcówką >>.pl<< jest elementem pozycjonowania firmy, określa jej tożsamość. Dziękujemy za zaufanie wszystkim klientom, którzy zdecydowali się na utrzymywanie swoich domen właśnie u nas. Obiecujemy, że nie ustaniemy w pracach nad rozwojem naszych usług, aby w kolejnych latach umacniać się na pozycji lidera” – powiedział Robert Paszkiewicz, odpowiedzialny za rynek CEE w OVHcloud.

Domeny z rozszerzeniem .pl są tradycyjnie pierwszym wyborem wielu użytkowników. Nad Wisłą przyjęło się, że to właśnie .pl zapewnia najlepszą rozpoznawalność, a ponieważ funkcjonuje od ponad trzech dekad, wpisała się w świadomość użytkowników na tyle mocno, że firmy tu działające decydują się na nazwy właśnie z polską końcówką.

Podczas konferencji dla partnerów, dyrektor NASK, Radosław Nielek podkreślił kwestię bezpieczeństwa domeny .pl w dobie rosnącej liczby ataków i zagrożenia dla użytkowników sieci. Poinformował o pakiecie działań NASK, zmierzających do zapewnienia bezpiecznego środowiska cyfrowego, w ramach projektu bezpieczna domena .pl. 

"W warunkach cyberzagrożeń kluczowe jest podejście oparte na współpracy rynku i państwa, na szeroko pojmowanym partnerstwie publiczno-prywatnym” – dodała Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, dyektorka ds. Rejestru Domen Internetowych NASK.

Rosnący rynek online wymusza konieczność zapewnienia stabilności i zabezpieczenia cyfrowych projektów. Użytkownicy szukają bezpiecznych rozwiązań i oczekują ich od partnerów, stąd OVHcloud niezmiennie koncentruje się na ofercie najlepszych jakościowo usług w segmencie domen, jak i pozostałych produktów z portfolio, w tym chmury publicznej czy platformy do budowy systemów opartych o sztuczną inteligencję. 

„W imieniu całego zespołu OVHcloud serdecznie dziękujemy NASK za zaproszenie i za organizację warsztatów. Ranga wydarzenia oraz perfekcyjna organizacja przyczyniły się do sukcesu tego wydarzenia, a nasza firma znalazła się w gronie nagrodzonych partnerów – za co serdecznie dziękujemy. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z Rejestrem Domeny .pl” – powiedziała Małgorzata Kielar, Registry Liaison Manager w OVHcloud.

Firma OVHcloud nagrodzona 1. miejscem w kategorii procentowego udziału obsługi nazw domeny .pl w 2023 roku, otrzymała również trzy dyplomy (3. miejsca) w kategoriach: procentowy udział w rejestracjach nazw domeny .pl w 2023 r.; procentowy udział w obsłudze nazw domeny .pl zabezpieczonych DNSSEC w 2023 r. oraz wolumen rejestracji – wzrost rok do roku (2023 vs 2022).

Podczas wydarzenia NASK opublikował premierowy numer specjalny czasopisma naukowego dot.pl, dostępnego pod adresem journaldot.pl.

NASK to Państwowy Instytut Badawczy nadzorowany przez Ministerstwo Cyfryzacji. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa prowadzi Rejestr domeny krajowej .pl i umożliwia rejestrację nazw w domenie .pl i szeregu domen funkcjonalnych i regionalnych. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem rejestratorów, którzy przystąpili do stworzonego przez NASK Programu Partnerskiego.

• Dowiedz się więcej o OVHcloud.
• Dowiedz się więcej o NASK.

O firmie OVHcloud

OVHcloud jest globalnym i wiodącym w Europie dostawcą chmury, zarządzającym 450 000 serwerów w 43 centrach danych na czterech kontynentach, wspierającym potrzeby 1,6 miliona klientów z ponad 140 krajów. Będąc pionierem i wytyczając standardy zaufanej, zrównoważonej chmury o najlepszym stosunku ceny do wydajności, Grupa od ponad 20 lat stosuje zintegrowany model, który gwarantuje jej pełną kontrolę nad łańcuchem wartości: począwszy od projektowania własnych serwerów, poprzez zarządzanie należącymi do niej centrami danych, po budowanie i utrzymywanie własnej globalnej sieci światłowodowej. To unikatowe podejście umożliwia OVHcloud wspieranie, w sposób niezależny, potrzeb wszystkich klientów, tak by mogli oni czerpać korzyści z rozwiązań uwzględniających aspekty środowiskowe, oszczędzając zasoby i uzyskując najniższy w branży poziom śladu węglowego. OVHcloud oferuje rozwiązania najnowszej generacji, łączące wysoką wydajność, przewidywalną cenę i pełną kontrolę nad danymi, wspierając w ten sposób ich nieograniczony rozwój.

https://corporate.ovhcloud.com

KONTAKT: 

Joanna Parasiewicz           
OVHcloud Head of Communication & Marketing CEE  
VU Communication & Marketing   
e-mail: joanna.parasiewicz@ovhcloud.com  
tel. +48 606 133 954               
-
Łukasz Cichy           
Account Director FleishmanHillard
e-mail: lukasz.cichy@fleishmaneurope.com 
tel. +48 603 335 523           

Źródło informacji: OVHcloud
 

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj