Wybierz kontynent

Polish Coffee Morning. Poland: Focus on Culture

6 czerwca w Centrum Informacyjno-Kulturalnym Ambasada RP w Skopje we współpracy ze stowarzyszeniem Dobredojde Macedonia Welcome Centre, zorganizowała wydarzenie promujące kulturę polską pod tytułem: Polish Coffee Morning. Poland: Focus on Culture.

Polish Coffee Morning. Poland: Focus on Culture Fot. Ambasady GOV

Na zaproszenie Ambasady i Stowarzyszenia do Centrum informacji Kulturalnej w Skopje przybyło ponad 100 osób, w tym burmistrz Skopje Danela Arsovska, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, macedońskiej Polonii, biznesu, środowiska kulturalnego i naukowego.

W trakcie wydarzenia przeprowadzone zostały krótkie quizy i lekcja nauki języka polskiego, którą przeprowadziła lektorka polonistyki Uniwersytetu Świętych Cyryla i Metodego Natalia Łukomska.

Podczas spotkania goście mieli okazję obejrzeć krótkie filmy promujące piękno polskiej przyrody, historii i kultury, a także animacje na temat języka polskiego, zapoznali się z ekspozycjami tematycznymi: Visit Poland (ekspozycja albumów o Polsce oraz materiałów promocyjnych), Polish Literature (prezentacja projektu Polska Półka. Literatura polska w macedońskich bibliotekach oraz książki Quarks, elephants and pierogi. Poland in 100 words, wydanej przez Instytut Adama Mickiewicza), Polish Cuisine (książki i albumy o polskiej kuchni), Polish Design (albumy prezentujące polskie wzornictwo oraz wystawa porcelany z Ćmielowa), a także z wystawą prac studentów krakowskiej ASP (wypożyczoną z Instytutu Polskiego w Sofii).

Specjalnie na tę okazję przygotowana została degustacja polskich potraw.

Spotkanie w ramach Polish Coffee Morning było okazją do podsumowania działań przeprowadzonych przez placówkę w ramach Polish Heritage Days oraz zachęceniem do poznawania bogactwa polskiej kultury.

Koordynatorką wydarzenia była pani Jolanta Grzelczyk.

O Autorze

PowiemPolsce.pl Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Powiązane wydarzenia

2024-06-08

Polish Coffee Morning. Poland: Focus on Culture

Skopje (miasto wydzielone Skopje, Macedonia)

Skopje (miasto wydzielone Skopje, Macedonia)

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj