Wybierz kontynent

Polsko-chińskie seminarium logistyczne w Chengdu

Fot. Ambasady GOV

Celem wydarzenia, zorganizowanego w formule mieszanej (online i offline), była kontynuacja dialogu z miastem Chengdu, kluczowym dla transportu kolejowego z CN do UE, nt. współpracy logistycznej z Polską po okresie pandemii COVID-19, jak również promocja współpracy polskich firm z chińskimi podmiotami działającymi w tym sektorze. W spotkaniu udział wzięło ponad 50 przedsiębiorstw z obu krajów. 

 

Ze strony chińskiej w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz miejskich, władz portu Qingbaijang i chińskich służb celnych. Strona chińska zaprezentowała m.in. możliwości realizacji transportów do Azji Południowo-Wschodniej przez Chengdu oraz transportów żywności w tzw. zimnym łańcuchu dostaw. Przedstawiciele władz i instytucji Chengdu zadeklarowali gotowość do wzmocnienia współpracy z polskimi firmami w zakresie realizacji procesów logistycznych, a także wyrazili nadzieję na większą obecność polskich firm w Chinach.

Katarzyna Wilkowiecka, kierownik Wydziału Ekonomicznego Ambasady RP w Pekinie, przybliżyła uczestnikom stan polskiej branży logistycznej, w tym magazynowej. Małgorzata Zawisza, p.o. kierownika KG RP w Chengdu, przedstawiła dane liczbowe dot. transportu kolejowego Polska-Chiny, w tym połączenia Chengdu-Łódź, funkcjonującego od 10 lat. Przedstawiciele PKP Cargo oraz Krajowej Administracji Skarbowej opowiedzieli o korzyściach z realizacji odpraw celnych w Polsce i realizacji połączeń przez Małaszewicze.

Ostatnią częścią wydarzenia była sesja B2B, w trakcie której menedżerowie firm z Polski i Chin przedstawili oferty swoich przedsiębiorstw.

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj