Wybierz kontynent

Projekt LA RUTA DE LAS BOBES wśród finalistów Plebiscytu Wydarzenie Historyczne roku 2022

Fot. Ambasady GOV

Projekt Dana Lande LA RUTA DE LAS BOBES (ŚLADAMI BABĆ I DZIADKÓW), wspierany przez Ambasadę i zgłoszony do Plebiscytu Wydarzenie Historyczne roku 2022 organizowanego przez Muzeum Historii Polski, został zakwalifikowany do rundy finałowej. Decyzja o tym, kto zwycięży w każdej z trzech kategorii konkursowych, należy teraz do internautów, którzy mogą brać udział w głosowaniu odbywającym się na stronie Muzeum Historii Polski: Wydarzenie Historyczne Roku 2022 (muzhp.pl) Projekt LA RUTA DE LAS BOBES znajduje się wśród finalistów kategorii WYDARZENIE. Głosy można oddawać do 15 czerwca czasu polskiego.  

LA RUTA DE LAS BOBES (Śladami Babć i Dziadków) to projekt odtwarzający historię osób, które wyemigrowały z Polski oraz innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej do Argentyny, Urugwaju lub Paragwaju. Dan, pochodzący z rodziny polskich Żydów, wraz z innymi wnukami i prawnukami ratują od zapomnienia rodzinne historie. Dan udaje się do miejsc, w których mieszkali ich dziadkowie, gdzie tworzy z fragmentów stłuczonych talerzy tablice pamiątkowe, robi zdjęcia, filmy i relacjonuje podróż w mediach społecznościowych.

Więcej o projekcie LA RUTA DE LAS BOBES (Śladami Babć i Dziadków) można przeczytać w dokumencie załączonym  poniżej i na stronie: https://rulodeviaje.com/bobes/ 

Zachęcamy do głosowania!

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Pogoda na dziś()

Wt. 26.9.2023 godz. 9:10:

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Jesteś tutaj

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Więcej informacji