Wybierz kontynent

Udział Prezydenta RP Andrzeja Dudy w paryskiej konferencji poświęconej wsparciu dla Ukrainy

Fot. Ambasady GOV

Na spotkaniu z udziałem 27 głów państw i szefów rządów, omówiono możliwe sposoby wzmocnienia współpracy na rzecz wsparcia dla Kijowa. Poruszono szereg różnych tematów, takich jak m.in. potencjalne wysłanie żołnierzy na Ukrainę czy współpraca przemysłowa z Ukrainą mająca na celu udostępnienie jej nowoczesnych technologii rakietowych. Dyskusja dotyczyła również wsparcia niemilitarnego, takiego jak także wsparcie w rozminowaniu Ukrainy, wsparcie szkoleniowe czy wsparcie w strzeżeniu granic Ukrainy.

W swojej wypowiedzi dla mediów po konferencji Prezydent Andrzej Duda oświadczył, że ma nadzieję, że w najbliższym czasie wspólnymi siłami zostaną przygotowane istotne dostawy amunicji dla Ukrainy.

Prezydentowi podczas wizyty towarzyszyli: Szef Gabinetu Marcin Mastalerek, Szef BBN Jacek Siewiera oraz Szef BPM Mieszko Pawlak.

Przy okazji wizyty w Paryżu, Prezydent udzielił wywiadu informacyjnej stacji telewizyjnej LCI. Rozmowę z Prezydentem przeprowadził w Ambasadzie RP w Paryżu uznany dziennikarz Darius Rochebin. Podczas wywiadu zostały poruszone kwestie m. in. pomocy Ukrainie, zagrożeń płynących ze strony Rosji, broni nuklearnej, bezpieczeństwa Polski i roli USA w jej ochronie w wypadku rozszerzenia się trwającej wojny, zbliżających się wyborów prezydenckich w USA.

Zapis całości wywiadu wyemitowanego w ramach wieczornego programu Un oeil sur le monde jest dostępny tutaj.

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj