Wybierz kontynent

Wystawa „Wizualizacja kryzysu klimatycznego” do 30 czerwca na Bulwarach Wiślanych

Otwarcie wystawy Wizualizacja Kryzysu Klimatycznego przez ambasador Holandii - Daphne Bergsma miało miejsce 10 kwietnia na Skwerze Wolnego Słowa (przy ulicy Mysiej) a dzięki Dzielnicy Wisła nadal możemy ją oglądać, tym razem na Bulwarach Wiślanych.

Fot. PAP

Wystawa została zorganizowana przez fundację NOOR Foundation i Slovak Press Photo przy wsparciu Ambasady Królestwa Niderlandów a zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu Funduszu Wyszehradzkiego.

Wystawa fotograficzna Wizualizacja Kryzysu Klimatycznego poświęcona jest jednemu z największych wyzwań współczesnego świata.

„Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie stojące przed ludzkością. To dzieje się właśnie teraz. Czujemy, że możemy odegrać rolę w sposobie, w jaki jest to pokazywane” - podkreślił Stefano Carini, dyrektor kreatywny fundacji NOOR, współorganizatora wystawy.

Wystawa to efekt programu edukacyjnego pod kierunkiem wielokrotnie nagradzanych fotografów Kadira van Lohuizena i Esther Horvath, w którym wzięło udział jedenastu artystów z Czech, Węgier, Słowacji i Polski.

Wystawa plenerowa, dostępna od 04.06 do 30.06.2024r. na Bulwarach Wiślanych, Bulwar Generała George’a Smitha Pattona przy Centrum Nauki Kopernik.

Źródło informacji: PAP

 

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj