Główną agendą rozmów było zacieśnianie stosunków gospodarczych pomiędzy Polską i Rwandą, globalne skutki rosyjskiej agresji na Ukrainę, współpraca w dziedzinie obronności oraz w obszarze edukacji.
Prezydent Duda podziękował Prezydentowi Kagame za intensyfikację relacji polsko–rwandyjskich na przestrzeni ostatnich lat tj. otwarcie ambasady w Warszawie, przyjęcie pierwszych polskich przedsiębiorców, spotkania z Ministrem Spraw Zagranicznych Rwandy Vincentem Birutą w Polsce.
Z kolei podczas Polsko–Rwandyjskiego Okrągłego Stołu Gospodarczego Prezydent Andrzej Duda powiedział, iż Rwanda cieszy się rosnącym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców, biorących pod uwagę stabilność i duży potencjał tego rynku co powoduje, że kraj ten jest dla nas coraz bardziej atrakcyjnym partnerem gospodarczym.
Rozmowy dotyczyły również przyszłych inwestycji. Prezydent Duda wskazał, że na rynku rwandyjskim obecnych jest wiele polskich firm. Podkreślił, że najbardziej obiecującymi rynkami współpracy są: energetyka, infrastruktura miejska, branża rolna, przemysł maszynowy, urządzenia dla przemysłu spożywczego, budownictwo, zarządzanie, w tym zarządzenie kryzysowe oraz zasobami wodnymi i cyberbezpieczeństwo.
Prezydent złożył również wizytę w Hucie Cyny Luna Smelter w Kigali– największej polskiej i jednocześnie unijnej inwestycji w Rwandzie.
Para Prezydencka odwiedziła także Ośrodek Szkolno–Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych w Kibeho, od samego początku wspierany przez polskie władze, także finansowo przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Prezydent podkreślił, że działalność polskich misjonarzy i sióstr zakonnych w Rwandzie jest ważnym elementem relacji dwustronnych. Wśród instytucji współprowadzonych przez pochodzących z Polski misjonarzy i misjonarki w Rwandzie znajdują się szkoły, ośrodki zdrowia i hospicjum.
Podczas wizyty w Rwandzie Prezydentowi Andrzejowi Dudzie towarzyszył Ambasador Krzysztof Buzalski oraz CDA Tomasz Gajc.