Wybierz kontynent

Recitale fortepianowe Marka Drewnowskiego w Kolumbii z okazji Święta 3 Maja

Fot. Ambasady GOV

2 maja odbył się koncert na Universidad EIA (Wyższej Szkole Inżynierii departamentu Antioquia) w Medellín, dzięki wsparciu Ambasady RP oraz lokalnego projektu filantropijnego Música de Abriles, jak również konsula honorowego RP Gabriela Restrepo. Natomiast 4 maja polski artysta wystąpił w sali koncertowej Compensar w Bogocie, w ramach Cyklu Koncertów Muzyki Klasycznej organizowanego przez Compensar i Fundację Bogotańskiej Orkiestry Symfonicznej FOSBO.

Repertuar koncertów obejmował utwory D. Scarlattiego, W. A. Mozarta oraz F. Chopina. Szczególnie wzruszającym momentem obu występów było brawurowe wykonanie przez artystę Poloneza As-dur op. 53 zwanego Heroicznym, jednego z najbardziej znanych utworów Chopina i jednoznacznie kojarzącego się z polskością, po którym rozbrzmiały ogromne brawa. Widzowie byli pod wrażeniem wirtuozerskiej techniki oraz charyzmatycznej osobowości artysty.

Po koncercie w Bogocie goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele korpusu dyplomatycznego, świata kultury oraz Polonii, uczestniczyli w koktajlu wydanym przez Compensar i Ambasadę RP.

Ambasador Paweł Woźny w swoich wystąpieniach w Medellin i Bogocie podkreślił znaczenie 233. rocznicy uchwalenia pierwszej w Polsce i w Europie konstytucji oraz 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Koncerty znakomitego polskiego pianisty uświetniły obchody tych rocznic.

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj