W pierwszym dniu pobytu misji w Tunisie miało miejsce spotkanie z władzami pozarządowej organizacji gospodarczej Tunisia Africa Business Council – TABC, specjalizującej się w promocji współpracy gospodarczej pomiędzy Tunezją a państwami kontynentu afrykańskiego. Na marginesie spotkania odbyły się również rozmowy B2B. W tym samym dniu zostało zorganizowane spotkanie networkingowe w rezydencji ambasadora (w formie koktajlu), w którym udział wzięło ponad ok. 60 osób reprezentujących lokalne władze (MSZ oraz Ministerstwo Handlu i Rozwoju), miejscowe instytucje gospodarcze (m.in. konfederację przedsiębiorstw Conect, która była partnerem przy organizacji forum biznesowego w dniu kolejnym, Centrum Promocji Eksportu CEPEX i Agencji Promocji Inwestycji Zagranicznych – FIPA) oraz przedstawiciele wybranych firm lokalnych, które wcześniej zgłosiły zainteresowanie ofertami polskich podmiotów biorących udział w misji.
W dniu następnym, w prestiżowej lokalizacji w hotelu Laico, odbyło się Polsko – Tunezyjsko Seminarium Promocyjno – Gospodarcze. Było to główne wydarzenie podczas pobytu misji KIG. Udział wzięło ok. 100 osób reprezentujących lokalne instytucje gospodarcze oraz firmy tunezyjskie, które wcześniej zarejestrowały się na platformie elektronicznej do rozmów B2B. Podczas inauguracji po naszej stronie wystąpili: ambasador J. Porazińska, prezes J. Wiśniewski oraz zastępca dyrektora Departamentu Handlu i Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii, M.Falkowski, zaś po stronie tunezyjskiej Aslan Berjeb, prezes Conect, Mourad Ben Hassine, dyrektor generalny CEPEX i Jalel Tebib, dyrektor generalny FIPA. Wyemitowane zostało również wystąpienie okolicznościowe ambasadora Tunezji w Warszawie.
Polscy prelegenci przedstawili możliwości współpracy z Polską. Amb. J. Porazińska, nawiązując do 65. rocznicy stosunków dyplomatycznych, zwróciła uwagę na solidną bazę traktatową łączącą oba kraje, która jest bardzo dobrym narzędziem do pogłębienia relacji dwustronnych, w tym gospodarczych. Prezes J. Wiśniewski przedstawił KIG i jej rolę w promowaniu zagranicznych relacji gospodarczych, zwracając przy okazji uwagę na najbardziej interesujące sektory współpracy. Wicedyrektor M. Falkowski zaprezentował potencjał naszej gospodarki, jej potencjał eksportowy, klimat biznesowy oraz możliwości współpracy polsko – tunezyjskiej. Podpisane zostało Memorandum of Understanding o współpracy pomiędzy KIG i Conect. Następnie uczestnicy przeprowadzili rozmowy B2B.
W drugim dniu odbyło się w Sousse Tunezyjsko - Polskie Forum Biznesu i Partnerstwa, w którego organizacji nasza placówka wspierała Centralną Izbę Przemysłową – Handlową w Sousse (CCiC). Forum składało się z części konferencyjnej, w której po stronie polskiej wzięli ci sami uczestnicy, co dzień wcześniej w Seminarium w Tunisie, oraz konsul honorowy w Sousse, Fredj Aziz, natomiast po stronie tunezyjskiej prezes CCiC, Nejib Mellouli oraz przedstawiciele biur regionalnych CEPEX i FIPA. Na zakończenie pierwszej części spotkania prezesi KIG i CCiC podpisali MoU o współpracy pomiędzy obiema organizacjami samorządu gospodarczego. W drugiej części wydarzenia odbyły się rozmowy B2B polskich firm z przedstawicielami firma lokalnych. Na koniec delegacja, na zaproszenie gospodarzy, odwiedziła firmę Eurocycles, która produkuje i montuje rowery na potrzeby najbardziej znanych marek europejskich.
Warto podkreślić, że był to pierwszy od wielu lat pobyt misji KIG w Tunezji. W ocenie placówki, frekwencja podczas spotkań, zarówno plenarnych, jak i B2B, pozwala uznać wizytę za obiecującą i dającą szansę na pogłębienie dwustronnej współpracy gospodarczej.