Cykl rozpoczął się 23 maja w Ambasadzie RP trzecią już edycją Polish Technology MeetUp, odbywającą się na marginesie największych w Europie targów technologicznych Viva Technology. Podczas wieczoru miała miejsce dyskusja Tech for change : building smarter economy thanks to Polish-French cooperation moderowana przez redaktora naczelnego dziennika Rzeczpospolita B. Chrabotę z udziałem T. Burzyńskiego, Chief data Officer w InPost, J.-M. Hariona, Prezesa Iliad na Polskę oraz A. Ilgowskiego, Wiceprezesa Comarch S.A. i Prezesa na Francję. Debata poświęcona była takim kwestiom jak potrzeba systemowego wsparcia dla europejskich firm high-tech, zagrożenie i konkurencja ze strony amerykańskich gigantów IT, otoczenia prawnego i gospodarczego w celu przyspieszenia europejskiej konkurencji high-tech, obecności i zaangażowania polskiego biznesu we Francji. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele świata polityki, administracji, nauki oraz mediów a także kierownictwo dużych i małych firm z Polski, Francji i państw trzecich. Polish Technology MeetUp połączona była z obchodami 30-lecia Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej we Francji.
Dnia 24 maja w Stacji Naukowej PAN w Paryżu odbyła się współorganizowana przez Ambasadę RP w Paryżu konferencja naukowo-startupowa Polish Sciences and Startup Conference, dotycząca współpracy pomiędzy startupami a nauką, oraz promująca polskie osiągnięcia m.in. w biotechnologii, medycynie, sektorze smart cities i greentech. Patronat nad wydarzeniem objęła Polska Izba Przemysłowo-Handlowa we Francji. Konferencja, której głównym tematem były możliwości współpracy pomiędzy startupami a nauką, promowała polskie osiągnięcia m.in. w biotechnologii, medycynie, sektorze smart cities i greentech. Przemówienie otwierające nt. głównych wyzwań dla sztucznej inteligencji w przyszłości wygłosiła dr Z. Stamirowska, założycielka startupu Pathway, laureatka nagrody Female Founder Challenge na VivaTech 2023. Pozostałe panele dyskusyjne dotyczyły współpracy naukowców z hubami startupowymi (inkubatorami i akceleratorami), innowacji w dziedzinie zdrowia i zielonych technologii. W dyskusjach zabrali głos przedstawiciele świata nauki i startupów z Polski i Francji.
W obu wydarzeniach cyklu uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.