Wybierz kontynent

Polskie Linie Lotnicze LOT zapraszają w filmową podróż dookoła świata podczas seansów Kina Letniego w Warszawie

Małgorzata Radomska od 25 lat prowadzi Pinakotekę Design - unikatowe miejsce na mapie Trójmiasta, w którym spotykają się drogi artystów, kolekcjonerów i inwestorów. Po latach obcowania ze sztuką, jako doradca w budowaniu kolekcji sztuki oraz jej doboru i ekspozycji we wnętrzach, Małgorzata Radomska postanowiła zająć się także własną pracą twórczą. Dziś jej porcelanowe rzeźby zdobywają nie tylko serca miłośników oryginalnych dzieł, ale także inwestorów.

Fot. PAP

- Polskie Linie Lotnicze LOT zostały partnerem tytularnym tegorocznej edycji Kina Letniego, organizowanego przez Kinotekę.

- Inauguracja największego kina plenerowego w Polsce - LOT Kino Letnie będzie miała miejsce 1 czerwca 2024, a seanse filmowe zaplanowano 3 razy w tygodniu aż do 7 września.

- Organizatorzy zapewnili dla uczestników kina wiele ciekawych atrakcji. Nie zabraknie także niespodzianek przygotowanych przez narodowego przewoźnika.

- Partnerstwo w wydarzeniu jest kolejną inicjatywą Polskich Linii Lotniczych LOT w kontekście wspierania i promocji kultury.

LOT Kino Letnie w samym sercu Warszawy to doskonała okazja do spędzania letnich wieczorów w wyjątkowy sposób. Dla mieszkańców stolicy, którzy nie mają planów wakacyjnych to idealna forma rozrywki i relaksu w centrum miasta. Z kolei dla turystów odwiedzających Warszawę, kino plenerowe stanowi świetną możliwość, aby w nieformalnej atmosferze spędzić czas wspólnie z bliskimi. Inaugurację letnich seansów zaplanowano na 1 czerwca. Pokazy będą odbywać się przez całe wakacje, aż do 7 września - w każdy wtorek, czwartek i sobotę na placu Defilad od strony Alei Jerozolimskich w Warszawie.

Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny, a w przypadku złej pogody projekcje zostaną przeniesione do sali w Kinotece. W czerwcu i lipcu seanse rozpoczynają się o godzinie 21:30, natomiast w sierpniu i wrześniu o 20:30. Repertuar można sprawdzić na stronie lot.com.

LOT Kino Letnie: W stronę zachodzącego słońca

Partnerem tytularnym tegorocznej edycji Kina Letniego są Polskie Linie Lotnicze LOT. Narodowy przewoźnik na co dzień promuje kulturę na swoich gościnnych pokładach. Tym razem postawił również na promocję hitów kinowych w wersji naziemnej. Na widzów czekają aż 43 wyjątkowe filmy - od klasyków po kino współczesne, a tegoroczną edycję wydarzenia otworzy hit w greckim stylu - „Moje wielkie greckie wesele 2”. Co więcej, akcja wielu tytułów z repertuaru LOT Kino Letnie toczy się w miastach dostępnych w siatce połączeń LOT-u. Być może któryś z filmów okaże się inspiracją do odwiedzenia kolejnego kierunku na mapie podróżniczych marzeń.

„Polskie Linie Lotnicze LOT w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu współpracują z wieloma instytucjami kultury oraz wspierają wiele wydarzeń kulturalnych. Jest to wynik konsekwentnej, długofalowej strategii zaangażowania społecznego PLL LOT, ponieważ jako marka polska, ale o zasięgu globalnym, jest naturalnym promotorem Polski, kultury i dziedzictwa narodowego. Tegoroczne partnerstwo z Kinoteką przy organizacji Kina Letniego to nie tylko promocja klasyków filmowych, ale także inspiracja do odkrywania kolejnych punktów na mapie świata. Cieszymy się, że możemy być częścią tej inicjatywy i wzbogacić doświadczenia wszystkich uczestników. Serdecznie zapraszamy na letnie, wieczorne pokazy w ramach LOT Kino Letnie, a także na pokłady PLL LOT” - mówi Ewa Lampart, dyrektor Marketingu i Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.

Każda sobota będzie obfitowała w wiele lotniczych atrakcji i niespodzianek. Dla wszystkich fanów podróży PLL LOT otworzy stacjonarny sklep SHOP&MORE, w którym oferować będzie niezbędne gadżety na przyszłe wyprawy oraz unikalne gadżety z logo LOT-u. Uczestnicy seansów filmowych będą mieli także okazję do wzięcia udziału w ekscytujących konkursach, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody.

Kultura pod skrzydłami

Narodowy przewoźnik na co dzień angażuje się we wspieranie kultury na swoich pokładach, docierając z przekazem do ponad 100 portów lotniczych na świecie. Świetnym tego przykładem jest wspólny projekt PLL LOT i Muzeum Narodowego w Warszawie, który swoją premierę miał w grudniu 2023 r. Mowa oczywiście o safety video - filmie prezentującym zasady bezpieczeństwa na pokładzie, który został nagrany w Galerii Sztuki XIX Wieku.

Doskonale znany pasażerom LOT-u jest także magazyn pokładowy Kaleidoscope. Co miesiąc oferuje atrakcyjne materiały, interesujące wywiady czy polecenia - w tym te z sekcji kultura. Ponadto, pasażerowie Polskich Linii Lotniczych LOT na pokładach samolotów Boeing 787 Dreamliner i wybranych Boeingów 737, mogą korzystać z systemu rozrywki pokładowej lub dostępu do sieci LOT Entertainment, które dostarczają bogatą bibliotekę filmów, seriali, czy muzyki.

W najbliższych miesiącach na pokładach LOT-u dostępne będą premierowe hity kinowe, m.in. „Diuna: Część druga”, a także kategoria specjalna - Wakacyjne Kino, w którym nie zabraknie takich pozycji, jak: „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, „Nie wszystko złoto, co się świeci” czy „Zupa nic”. Z kolei dla najmłodszych pasażerów, narodowy przewoźnik przygotował pozycje, które umilą czas w podróży - a będą to przygody Willy’ego Wonki w filmie „Wonka”, „W głowie się nie mieści”, „Vaiana: Skarb oceanu” i wiele innych.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A.

Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

Kinoteka Sp. z o.o.

Kinoteka Sp. z o.o. wyrosła z tradycji trzech kin - dwóch (Młoda Gwardia oraz Przyjaźń), które otwarte zostały w 1955 roku wraz z Pałacem Kultury i Nauki oraz absolutnie wyjątkowego - Kina Dobrych Filmów „Wiedza”, utworzonego w 1960 roku. Kinoteka w dzisiejszym kształcie funkcjonuje od 2001 roku. Znajduje się w niej 8 sal kinowych różnej wielkości mieszczących od 48 do 294 miejsc (łącznie może zasiąść w nich 1410 osób), przestronne aule i hole, kawiarnia oraz bar kinowy. Socrealistyczny styl budynku PKiN, charakterystyczny wystrój sal kinowych łączących w sobie tradycję powojennej Warszawy z nowoczesnością to wyróżniki Kinoteki.

Współczesny repertuar obejmuje zarówno produkcje komercyjne, jak i kino niezależne, studyjne i off-owe. Kinoteka jest głównym centrum/kinem dla wielu najważniejszych festiwali filmowych, m.in., festiwalu filmów dokumentalnych Millenium Docs Against Gravity, Festiwalu Młode Horyzonty, Azjatyckiego Festiwalu Filmowego Pięć Smaków, MFF WATCH DOCS. Prawa człowieka w filmie, czy Warszawskiego Festiwalu Filmów Koreańskich.

Źródło informacji: PLL LOT

 

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj