Od 6 lipca Teatr Polonia i Och-Teatr rozpoczną akcję Gramy całe wakacje. Tego dnia pl. Konstytucji w Warszawie odbędzie się premiera "Polityki" Bogusława (Bogusia) Janiszewskiego w reżyserii Magdaleny Drab. Obydwa teatry przygotowały biletowany i bezpłatny, wakacyjny repertuar dla dzieci i widzów dorosłych.
"Teatr Polonia i Och-Teatr, dwa teatry Fundacji Krystyny Jandy na Rzecz Kultury, jak co roku od lat grają całe wakacje. Tegoroczna edycja potrwa od początku lipca do końca sierpnia, oferując widzom 41 różnych tytułów, które w sumie będą zagrane ponad 150 razy. Aż 52 zagrane przedstawienia to spektakle plenerowe, dostępne bezpłatnie dla każdego. W ramach letniej akcji Gramy całe wakacje odbędzie się premiera spektaklu dla dzieci i dorosłych +Polityka+" - poinformowała Edyta Bach z Teatru Polonia i Och-Teatru.
Inauguracja letniego cyklu odbędzie się 6 lipca. Na pl. Konstytucji w Warszawie odbędzie się premiera "Polityki" Bogusława (Bogusia) Janiszewskiego w reżyserii Magdaleny Drab, w obsadzie aktorów Teatru Papahema.
To spektakl dla młodych widzów według jednej z pozycji głośnej serii książek, której podtytuł brzmi „O czym dorośli ci nie mówią".
W repertuarze dla dzieci odbędą się spektakle "Szelmostwa lisa Witalisa", "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia" oraz "2 000 000 kroków".
"Dorośli widzowie przychodzący w lipcu na pl. Konstytucji oraz w sierpniu na ul. Grójecką 65 pod Och-Teatr będą mogli zobaczyć +Flamenco namiętne+, +Związek otwarty+, +Lament na Placu Konstytucji+ oraz +Starość jest piękna+. Sześć spektakli plenerowych, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, Polonia i Och-Teatr zagrają również w praskim Koneserze" - podaje teatr.
Gramy całe wakacje to akcja Teatru Polonia i Och-Teatru prowadzona już od kilku lat.
"Każdego dnia wakacji oferujemy nasz repertuar zarówno bezpłatnie, jak i biletowany na spektakle grane na scenach naszych teatrów. To wspaniała okazja do nadrobienia zaległości z całego roku, a dla przyjezdnych unikalna szansa zakosztowania teatru w okresie wakacyjnym" — mówi Krystyna Janda. (PAP)
autor: Maciej Replewicz