Wybierz kontynent

W Paryżu odbyło się Forum „Współpraca i perspektywy zrównoważonego rozwoju w nowej erze” poprowadzone przez Uniwersytet Tongji

Niewielki odsetek firm w Polsce, bo jedynie 21 proc., korzysta z rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję (AI). Kluczową barierą pozostają wysokie koszty wdrożeń i trudności w połączeniu z obecnymi procesami. Wśród części przedsiębiorstw pojawiają się również obawy, że w przyszłości rozwój AI może wpłynąć na redukcję zatrudnienia. Raport z badań wykonanych przez K+Research przedstawiła firma ID Logistics.

Fot. PAP

PARYŻ, 1 października 2024 r. /PRNewswire/ -- 27 września 2024 r. w Paryżu odbyło się Forum „Współpraca i perspektywy zrównoważonego rozwoju w nowej erze”, którego gospodarzem był Uniwersytet Tongji. Forum zorganizował Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Tongji (dalej zwany „Tongji SEM”) oraz stowarzyszenie absolwentów uczelni Tongji Alumni France. W forum wzięli udział ZHOU Jiagui, minister-kanclerz Wydziału Edukacji Ambasady Chin we Francji, Jean-Baptiste DJEBBARI, były minister transportu Francji, i SHI Zhenming, prorektor Uniwersytetu Tongji. W wydarzeniu uczestniczyło również blisko 100 ekspertów i naukowców z sektora edukacji i biznesu z Chin i Francji.

Forum odbyło się w ramach serii wydarzeń organizowanych przez Uniwersytet Tongji w celu uczczenia 60. rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych między Chinami a Francją oraz obchodów rocznicy założenia Tongji SEM.

Prorektor XIE En z Tongji SEM zaprezentował osiągnięcia w zakresie rozwijania talentów wypracowane przez ostatnie 25 lat w ramach chińsko-francuskiego programu pilotażowego na rzecz rozwijania talentów w dziedzinie zarządzania biznesem i wymienił poglądy z dziekanami wydziału biznesu na temat sposobów wspierania transformacji i wysokiej klasy rozwoju dyscyplin akademickich za pośrednictwem „triady”: cyfryzacji, ekologicznego rozwoju i integracji. Dziekani stwierdzili, że uczelnie obydwu krajów powinny wspierać pogłębioną integrację z przedsiębiorstwami i branżami oraz pogłębiać multi- i interdyscyplinarną praktyczną współpracę, a także wspólnie przyczyniać się do rozwoju kompetentnych pracowników wysokiego szczebla oraz wspierać zrównoważony rozwój na świecie.

Przedstawiciele branż zaproponowali wzmocnienie współpracy pomiędzy sektorem edukacji a przedsiębiorstwami, aby rozwijać talenty w dziedzinie nowych technologii, które mogą dostosować się do zmian rynkowych.

Uniwersytet Tongji jest jedną z pierwszych uczelni ogólnokształcących (ang. comprehensive universities) w Chinach, która zapoczątkowała współpracę i wymianę z Francją. W ramach współpracy z Francją w ciągu ponad 30 lat współpracy Uniwersytetu Tongji nawiązał relacje współpracy z przeszło 60 francuskimi uczelniami i ponad 20 kolegiami zawodowymi w Tongji. Chińsko-francuski program pilotażowy na rzecz rozwijania talentów w dziedzinie zarządzania biznesem Tongji SEM jest jednym z pierwszych chińsko-francuskich dwutorowych kierunków studiów w Chinach. Kierunek wykształcił wielu przedstawicieli elit zarządzania na świecie, którzy dysponują międzynarodową perspektywą, są zaznajomieni z zasadami obowiązującymi na świecie, mogą brać udział w międzynarodowych działaniach i konkurować na tym szczeblu. Te czynniki odgrywają istotną rolę w chińsko-francuskiej edukacji, technologii, wymianach kulturowych i innych aspektach.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2518797/picture.jpg

Źródło: School of Economics and Management of Tongji University

Źródło informacji: PR Newswire

 

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj