Wybierz kontynent

Xinhua Silk Road: chiński spektakl taneczny „Wing Chun” wystawiony w Paryżu

Już 7 października 2024 r. o godzinie 19:00 w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się uroczysta gala otwarcia 40. Warszawskiego Festiwalu Filmowego (WFF). To prestiżowe wydarzenie, które od lat przyciąga twórców, krytyków i miłośników kina z całego świata, otworzy „Kulej. Dwie strony medalu” w reżyserii Xawerego Żuławskiego - film wzbudzający duże zainteresowanie zarówno ze względu na tematykę, jak i walory artystyczne.

Fot. PAP

PEKIN, 4 października 2024 r. /PRNewswire/ -- Oryginalny spektakl taneczny „Wing Chun”, stworzony w południowochińskim Shenzhen, został wystawiony 4 października w Palais des Congrès w Paryżu, we Francji.

Spektakl taneczny zebrał gromkie brawa od publiczności już podczas pierwszego występu, a w ciągu następnych dwóch dni miały miejsce trzy kolejne.

Stworzony i wystawiony przez Shenzhen Opera & Dance Theatre spektakl taneczny ukazuje narodowe, niematerialne dziedzictwo kulturowe Wing Chun, który jest tradycyjnym, południowochińskim stylem Kung Fu i Xiangyunsha (Gambiered Canton Gauze), łączącym tradycyjną chińską sztukę walki Wing Chun i taniec oraz opowiadającym historię rozwoju mistrza sztuk walki Ye Wena i jego drogę z Foshan w Guangdong do Hongkongu.

Po premierze w Shenzhen w grudniu 2022 r. spektakl taneczny był wystawiany na deskach teatrów całego świata, w tym w Londynie, Makau i Paryżu. Do tej pory odbyło się ponad 200 przedstawień.

Dziennikarze magazynu „The Times” pochwalili spektakl „Wing Chun” za płynne połączenie tańca i sztuk walki, co zapewniło niezapomniane doświadczenia kulturowe. „The Guardian” z kolei przyznał Wing Chun wysoką, czterogwiazdkową ocenę.

Farooq Chaudhry, znany producent spektakli tanecznych, zauważył, że „Wing Chun” nie tylko opowiada chińską historię, ale także prezentuje chińską sztukę, dzięki czemu rezonuje z publicznością.

Według Flory Boumia, przedstawicielki francuskich mediów, spektakl ukazuje witalność współczesnych Chin poprzez tradycyjną kulturę chińską i pozwala widzom doświadczyć bogatego dziedzictwa kulturowego i rozwoju Shenzhen.

„To niezapomniany spektakl stanowiący doskonałe połączenie fabuły, gry aktorskiej i muzyki orkiestrowej” - powiedział jeden z francuskich widzów podczas pierwszego dnia przedstawienia w Paryżu.

Globalna trasa spektaklu tanecznego ma być kontynuowana, w dalszym ciągu promując międzynarodową wymianę kulturalną i współpracę.

Shenzhen, jako istotna część większego obszaru zatoki Guangdong-Hong Kong-Makau oraz międzynarodowe centrum zaawansowanych technologii i finansów, przoduje pod względem wymiany kulturalnej. Shenzhen nieustannie dokłada wszelkich starań, aby zapewniać wyjątkowe doświadczenia kulturalne ludziom na całym świecie, nie tylko poprzez organizację koncertów, wystaw, wydarzeń sportowych i innych imprez kulturalnych w mieście, ale także poprzez promowanie swoich produktów kulturalnych i turystycznych za granicą.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2519104/111.jpg

Źródło: Xinhua Silk Road

Źródło informacji: PR Newswire

 

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj