Wybierz kontynent

Warszawa: odznaki "Zasłużony dla Kultury Polskiej” dla pracowników Warszawskiej Fundacji Filmowej

Podczas uroczystości otwarcia 40. Warszawskiego Festiwalu Filmowego wiceminister kultury Sławomir Rogowski wręczył odznaki honorowe "Zasłużony dla Kultury Polskiej" pracownikom Warszawskiej Fundacji Filmowej - Agacie Szymańskiej, Ewie Więckowskiej-Miętkiewicz i Ryszardowi Miętkiewiczowi.

Fot. PAP

Podczas otwarcia 40. Warszawskiego Festiwalu Filmowego wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, podsekretarz stanu Sławomir Rogowski wręczył odznaki honorowe "Zasłużony dla Kultury Polskiej" pracownikom Warszawskiej Fundacji Filmowej - Agacie Szymańskiej, Ewie Więckowskiej-Miętkiewicz i Ryszardowi Miętkiewiczowi.

Agata Szymańska jest związana z Warszawskim Festiwalem Filmowym od początku jego istnienia. Od 1995 r. pełni funkcję wiceprezesa zarządu Warszawskiej Fundacji Filmowej. Odpowiada za kwestie organizacyjne i finansowe, m.in. za relacje i rozliczenia z urzędami wspierającymi WFF.

Ewa Więckowska-Miętkiewicz pod koniec lat 80. dołączyła do zespołu Warszawskiego Festiwalu Filmowego. W 1995 r. została prezesem zarządu Warszawskiej Fundacji Filmowej. Zajmowała się m.in. przygotowywaniem strategii rozwoju WFF. Jest zaangażowana zarówno w prace programów i redakcyjne.

Ryszard Miętkiewicz dołączył do zespołu Warszawskiego Festiwalu Filmowego na przełomie lat 80. i 90. Na początku pełnił funkcję selekcjonera WFF. Od 2007 r. jest kuratorem Konkursu Wolny Duch, w ramach którego prezentowane są filmy niezależne i nowatorskie. Zajmował się również graficznym opracowywaniem wydawnictw WFF.

Po raz pierwszy I Warszawski Tydzień Filmowy został zorganizowany w 1985 r. przez DKF "Hybrydy". Od 1995 r. Festiwal organizuje Warszawska Fundacja Filmowa. W 2009 roku dołączył on do elitarnego grona wydarzeń akredytowanych przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Producentów Filmowych jako międzynarodowe konkursowe festiwale filmowe.

40. Warszawski Festiwal Filmowy potrwa od 11 do 20 października br.. Zostaną zaprezentowane 84 filmy pełnometrażowe, w tym 26 premier światowych, 18 międzynarodowych, sześć europejskich, pięć wschodnioeuropejskich oraz 20 polskich. Publiczność będzie miała okazję obejrzeć 58 filmów krótkometrażowych w ramach kilku różnych sekcji konkursowych i pozakonkursowych. (PAP)

autor: Maciej Replewicz

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj