Ze strony polskiej w oficjalnej ceremonii udział wzięli ambasador RP w Tunezji Justyna Porazińska, prof. Karol Polejowski - wiceprezes IPN, płk Dariusz Pita - attaché obrony. Tunezję reprezentowali: gubernator Gabesu, Radhouane Nsibi, generał Samir Chami - dyrektor ds. dziedzictwa, informacji i kultury w tunezyjskim MON oraz grupa oficerów armii tunezyjskiej. Wśród gości obecna była również Polonia, w tym przedstawiciele Szkoły Polskiej i Domu Polskiego, która w ramach przedsięwzięcia polonijnego pt. „Upamiętnienie 85. rocznicy wybuchu II wojny światowej”, odwiedziła w drodze do Mareth miejsca, w których stacjonował w czasie II wojny „Cyrk Skalskiego”.
W dniu kolejnym, tj. 29 października 2024 r., w rezydencji ambasador RP w Tunisie, odbyło się oficjalne otwarcie wystawy „Szlaki nadziei. Odyseja wolności” przygotowanej przez IPN, w której oprócz gości uczestniczących wcześniej w ceremonii odsłonięcia tablicy w muzeum w Mareth, obecni byli również ambasadorowie państw NATO, UE ( Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, Bułgarii, Rumunii, Holandii, Włoch) i Ukrainy dyplomaci, attachés wojskowi, jak również przedstawiciele tunezyjskiego MSZ. Wystawa "Szlaki wolności. Odyseja nadziei" pokazująca trudne wojenne losy Polaków, wzbogacona została specjalnie o postery poświęcone Tunezji w czasie II wojny światowej, operacji „Torch" i osiągnieciom polskich pilotów na tunezyjskim niebie.
Odsłonięcie pamiątkowej tablicy w wojskowym muzeum wpisuje się w obchody 65 - lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Tunezją, a zarazem podkreśla obecność polskich pilotów na terytorium Tunezji i akcentuje ich rolę na tym obszarze w trakcie II wojny światowej.