Wybierz kontynent

Saudyjska Komisja Filmowa uroczyście zamyka drugą edycję Konferencji Krytyki Filmowej

Branża tekstylna stoi w obliczu poważnych wyzwań środowiskowych. Szacuje się, że co roku produkuje się 100 miliardów sztuk odzieży, z czego ogromna część nigdy nie trafia do konsumentów lub jest noszona tylko kilka razy [1]. W ten sposób 92 miliony ton ubrań trafia każdego roku na wysypiska, tworząc toksyczne hałdy na pustyniach czy terenach wiejskich, przyczyniając się do rozwoju zjawiska zwanego „fast fashion”. To ilość, która mogłaby wypełnić… 1,5 miliona ciężarówek.

Fot. PAP

RIJAD, Arabia Saudyjska--(BUSINESS WIRE)-- Zakończyła się druga edycja Międzynarodowej Konferencji Krytyki Filmowej zorganizowana przez Saudyjską Komisję Filmową w dniach 6-10 listopada w Rijadzie. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem pasjonatów świata kultury, profesjonalnych przedstawicieli branży, filmowców oraz widzów.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20241112499798/pl/.

Konferencja, której mottem przewodnim był „Dźwięk w kinie”, posłużyła do analizy rozmaitych aspektów kina, a przede wszystkim wpływu dźwięku na doświadczenia widzów oraz na całą branżę kinową. Analizowano między innymi oryginalne ścieżki dźwiękowe, efekty dźwiękowe oraz odgłosy natury. Ponad 40 prelegentów z 24 krajów, w tym krytyków, filmowców i ekspertów branżowych, wyraziło ogromne zainteresowanie wydarzeniem, zwracając uwagę na niezwykle istotną rolę dźwięku w kinie oraz jego znaczenie dla postępów w branży i wzbogacenia doświadczeń współczesnych widzów.

W ramach konferencji odbyło się sześć warsztatów pod przewodnictwem ekspertów branżowych, zorganizowano również cztery specjalistyczne warsztaty dla dzieci, których celem było wsparcie krytycznego myślenia i rozwój kompetencji w zakresie krytyki filmowej. Program wydarzenia obejmował również 13 dyskusji panelowych i 8 pokazów znamienitych filmów z całego świata, po których odbyły się krytyczne dyskusje na ich temat.

Konferencja stanowi element strategii Saudyjskiej Komisji Filmowej na rzecz wzbogacenia branży filmowej, mając na uwadze jej znaczenie jako przejawu kultury i katalizatora zaangażowania kulturalnego. Podczas konferencji podkreślono również zobowiązanie Komisji do wspierania roli kina jako narzędzia rozwoju kulturalnego, społecznego i gospodarczego. Komisja pragnie realizować swoje cele, wspierając utalentowanych profesjonalistów i wzbogacając doświadczenia kinowe widzów w kraju. Krytyka filmowa odgrywa także zasadniczą rolę w jej wysiłkach jako kluczowy element umożliwiający kształtowanie kultury kinowej wśród publiczności oraz rozwój profesjonalnych kompetencji filmowców.

Konferencja Krytyki Filmowej stanowiła zwieńczenie tegorocznej serii forów poświęconych krytyce filmowej, do których należały dwa uprzednie wydarzenia - wydarzenie Hail w dniu 27 września oraz Al-Ahsa w dniu 25 października. Międzynarodowa Konferencja Krytyki Filmowej w Rijadzie stanowiła ukoronowanie tegorocznej serii wydarzeń i zgromadziła uczestników zarówno z Królestwa, jak i z całego świata.

Źródło: AETOSWire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20241112499798/pl/.

Źródło: International Film Criticism Conference

KONTAKT:

Nasry Abou Zaki
e-mail: nasry@jcn.marketing

Źródło informacji: Business Wire

O Autorze

PAP Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj