Wybierz kontynent

Dzień Polskiej Logistyki 2024

Fot. Ambasady GOV

Ambasada RP w Pradze, zorganizowała 14 listopada 2024 r. całodzienne seminarium promocyjno-biznesowe. Było ono poświęcone polsko-czeskiej współpracy w dziedzinie transportu intermodalnego i logistyki, w tym przede wszystkim możliwościom wynikającym z rosnącego znaczenia polskich portów morskich i terminali kontenerowych w zakresie obsługi czeskich eksporterów i importerów. Konferencja była także okazją do dyskusji na temat potrzeb oraz wyzwań w obszarze infrastruktury drogowej i kolejowej łączącej Polskę i Republikę Czeską. Poszczególnym panelom składającym się na program Dnia Polskiej Logistyki przysłuchiwało się ponad stu uczestników - przedsiębiorców, ekspertów w dziedzinie logistyki, transportu i infrastruktury, a także polityków, dziennikarzy i akredytowanych w Pradze dyplomatów. Z uwagi na obecność licznych przedstawicieli polskich i czeskich firm, wydarzenie miało także charakter seminarium biznesowego, którego ważną częścią były spotkania networkingowe.

W trzech panelach dyskusyjnych poświęconych różnym aspektom transportu i logistyki, wystąpili m.in. reprezentanci portów z Gdańska, Gdyni i Szczecina-Świnoujścia, terminali kontenerowych i firm z sektora transportu morskiego/logistyki (Gdynia Container Terminal, Baltic Container Terminal, Baltic Hub, OT Logistics), polskich i czeskich spółek/operatorów kolejowych (PKP Cargo International, EP Logistics, ČD Cargo, Orlen Unipetrol – logistyka), a także przedstawiciele administracji (Ministerstwo Infrastruktury), instytucji branżowych i badawczych zajmujących się tematem connectivity (Ośrodek Studiów Wschodnich, Centrum dopravního výzkumu, Czeska Izba Gospodarcza).

Oddzielnym punktem wydarzenia była debata poświęcona nowemu pasażerskiemu połączeniu „Baltic Express”, którego uruchomienie 15 grudnia 2024 r. planują wspólnie  PKP Intercity i České dráhy. Dyskusja z udziałem przedstawicieli praskiego biura Polskiej Organizacji Turystycznej i organizacji regionalnych z Dolnego Śląska, Wielkopolski, Kujaw, Pomorza i Trójmiasta (regionów leżących na trasie pociągu), koncentrowała się na tym, jak nowe połączenie wpłynie na ruch turystyczny pomiędzy PL i CZ. Panel stanowił także znakomitą okazję do promocji tych regionów - coraz popularniejszych kierunków wyjazdów urlopowych mieszkańców Republiki Czeskiej.

Relację z Dnia Polskiej Logistyki, z wypowiedziami kierownika placówki Jacka Gajewskiego, przedstawiciela POT oraz polskich i czeskich operatorów turystycznych, wyemitowała TVP 3 Gdańsk.

Współorganizatorami seminarium byli: Krajowa Izba Gospodarki Morskiej, Polska Organizacja Turystyczna (biuro w Pradze), Polska Agencja Inwestycji i Handlu (biuro w Pradze); partnerami/sponsorami: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Allegro, Budimex, Ośrodek Studiów Wschodnich. Patronat medialny nad wydarzeniem objął czeski periodyk branżowy Systemy Logistiky.

 

Fot. Ambasada RP w Pradze; Jan Kardinal, ZO POT w Pradze

Galeria Flickr > > >

Ambasady GOV Redaktor

© PowiemPolsce.pl

Miejsca Polaków na świecie

Miejsca Polaków na świecie

Zapisz się do newslettera

Jesteś tutaj