
Projekty realizowane na Węgrzech lub w Polsce mogą być podejmowane przez organizacje społeczne, religijne, fundacje i stowarzyszenia działające przy szkołach i uniwersytetach, a także osoby fizyczne.
Celem Memorandum of Understanding (MoU) jest wzmocnienie dialogu między społeczeństwami Polski i Węgier, ze szczególnym uwzględnieniem młodego pokolenia naszych krajów. Informacje na temat celów przewodnich tegorocznego Programu znajdują się w Regulaminie dla Wnioskodawców.
Przyjmowane będą wyłącznie wnioski złożone na oficjalnym formularzu zgłoszeniowym, które należy przesłać drogą elektroniczną na adres Ambasady RP w Budapeszcie: [email protected], ze wskazaniem w temacie: Wniosek MoU 2025
Projekty wnioskodawców muszą być zgodne z duchem Memorandum oraz tegorocznymi celami Programu. Wnioski mogą być składane w języku polskim i węgierskim (oba jednocześnie) lub angielskim, a każdy wnioskodawca może złożyć tylko jeden wniosek.
Zwycięscy wnioskodawcy otrzymają bezzwrotną kwotę w wysokości do 5000 EURO na realizację swoich projektów. Aby zrealizować projekt, wnioskodawca musi dysponować kosztem własnym w wysokości co najmniej 10% wnioskowanej kwoty.
Termin składania wniosków: 29 kwietnia 2025 roku (wtorek).
Decyzja w sprawie zwycięskich wniosków ogłoszona zostanie 12 maja 2025 roku na stronie internetowej i Facebooku Ambasady RP i Instytutu Polskiego w Budapeszcie.
Tylko ze zwycięskimi wnioskodawcami skontaktujemy się bezpośrednio drogą mailową.
Termin realizacji projektu: 17 listopada 2025 r.
Kwota dostępna na wsparcie projektów: 30 000 EURO